Čo hovoria na iPad Pro zahraničné portály ?

· 3 min read
Čo hovoria na iPad Pro zahraničné portály ?

Najnovší prírastok do rodinky Apple tabletov iPad Pro je konečne dostupný a my vám prinášame krátke recenzie a názory redaktorov zahraničných portálov, ktorí mali možnosť sa s týmto obrom pohrať.

The Verge

Displej iPadu Pro je ohromujúci. Rozlíšenie 2 732 x 2 048 a 264 pixlov na palec je v skutočnosti vôbec najvyššie rozlíšenie, aké sme kedy mali možnosť zažiť na iOS zariadení. Neuveríte, kým neuvidíte. Fotografie, videá a aj text vyzerá veľkolepo, jasne a reálne. Jediná vec, ktorú treba displeju vyčítať, je fakt, že nepodporuje 3D Touch technológiu, ktorú Apple predstavil spolu s iPhonom 6S. Tá by mohla byť na iPade dokonca užitočnejšia ako na iPhone, a to napríklad pri multitaskingu.

Výkon tabletu je ešte zaujímavejší ako jeho displej. Apple vybavil iPad Pro chipom A9X, ktorého CPU a grafický výkon je dvojnásobne väčší ako výkon jeho predchodcu. Aby toho nebolo málo, tablet obsahuje štvoricu strategicky umiestnených reproduktorov s ohromujúcim zvukom.

Wired

Nikto neodhodí svoje iMacy alebo ThinkPady do odpadu a okamžite nezačne kupovať a používať 12,9-palcový tablet. Pokiaľ sa má udiať “dotyková” revolúcia v plnom prúde, musí to prebiehať synchronizovane medzi aplikáciami a príslušenstvom. Napriek tomu je iPad Pro fantastický tablet a možno prvý krát dáva zmysel vlastniť iPad, v dobe používania veľkých smartfónov.

Tento veľký, silný iPad s krásnou obrazovkou a správnymi doplnkovými funkciami a aplikáciami môže byť presne ten typ zariadenia, ktoré potrebujete. Takže áno, na veľkosti záleží.

Mashable

Citlivosť (Apple Pencil) je vynikajúca a materiál špičky ceruzky ponúka presne tú rovnováhu medzi trením a hladkosťou pri dotyku s obrazovkou. Tlaková citlivosť je porovnateľná s kreslením na skutočný papier. Pri kreslení pod väčším uhlom Apple Pencil dokonca podporuje tieňovanie.

A čo viac, nie je tu žiadny badateľný vizuálny priestor medzi špičkou Apple Pencilu a digitálnou linkou, ktorá sa pri kreslení objavuje na obrazovke. Toto všetko v kombinácií s ohromnou obrazovkou iPadu Pro dokáže ponúknuť naozaj fantastický zážitok kreslenia.

Telegraph

Skutočná sila iPadu Pro spočíva v jeho krásnom displeji a jednoduchosťou používania: je dostatočne tenký a ľahký na to, aby ste ho so sebou mohli nosiť a napĺňať vaše potreby pri prehliadaní webu, používaní Netflixu, ale taktiež je schopný produkovať nádherné detailné skice spôsobom, ktorý bol v minulosti nemožný.

Pri použití názvu “Pro”, Apple naznačil túžbu zaradiť tento iPad niekde ku divízii Macbookov a iMacov a to je veľmi odvážny krok. Obmedzenia pri multitaskingu a nedostatok USB portov budú “hejtovať” najmä fanúšikovia Surface tabletu. Po rokoch strávených v tieni iPhonu prichádza čas, v ktorom iPady vďaka tomuto modelu zažiaria.

Walt Mossberg

S aplikáciami pre tento iPad dokážete oveľa viac, ako s tými ktoré sú dostupné pre Surface. No kvôli nie práve najlepšej klávesnici, nie je iPad Pro kompletná náhrada za notebook, akým je napríklad Macbook Air - a to aj pre tablet fanúšika ako som ja.

iPad Pro bezpochyby učiní množstvo Apple fanúšikov šťastnými. Potešia sa hlavne ľudia, ktorí používajú tablet na grafiku. Ja si však iPad Pro nezaobstarám a neodporúčam tak ani priemerným používateľom.

Ars Technica

Aj napriek obrovskej obrazovke a novému príslušenstvu iPad stále pôsobí len ako “niečo počítačové”. Môžem si ho so sebou vziať na dovolenku namiesto MacBooku a dokonca na ňom dokážem spraviť prácu, ktorú potrebujem. Avšak, iPad Pro nie je celkom notebook a iOS nie je celkom OS X.

Zhrnutím týchto recenzii dostávame prehľad plusov a mínusov tohto zariadenia. Medzi hlavne klady určite patrí kvalitná a veľká obrazovka, ktorú poháňa ohromný výkon. Slova chváli si vyslúžil aj “stylus” Apple Pencil, ktorý funguje presne tak, ako by mal. Medzi nedostatky patrí napríklad doplnková klávesnica alebo zložitejší multitasking.

zdroj: cultofmac.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read