Hlboko v Messengeri je ukrytý kód, ktorý naznačuje veľké zmeny

Hlboko v Messengeri je ukrytý kód, ktorý naznačuje veľké zmeny

Facebook Messenger je podľa posledných prieskumov tretia najpoužívanejšia aplikácia na smartfónoch. Je v nej ukrytý veľký potenciál a vývojári si to dobre uvedomujú. Preto sa Messenger stále viac vyvíja a objavujú sa v ňom nové a nové funkcie. Zdá sa však, že Facebook plánuje vložiť do svojej appky niečo prevratné.

Budeme jedného dňa platiť cez Messenger?

Upozornil na to portál The Information. Podľa neho by sa Messenger mohol čoskoro dočkať novej funkcie, vďaka ktorej by mohli užívatelia platiť za položky jednoducho cez aplikáciu. Dôkaz našli priamo v jej kóde.

Tvrdia, že zdrojový kód najnovšej verzie obsahuje vo viacerých súboroch zaujímavé reťazce slov. Vyskytujú sa tam napríklad texty ako "zaplatiť osobe", "zaplatiť priamo v Messengeri a vyzdvihnúť položky", "hotovosť nie je potrebná" alebo "dohodnúť sa s predajcom a zaplatiť za položky cez Messenger".

zdroj: messenger.com

Tieto slová ukryté hlboko v kóde by mohli znamenať, že Facebook plánuje spustiť veľký projekt partnerstva s maloobchodníkmi. Zákazníci by si tak mohli priamo cez ich aplikáciu vybrať tovar a prípadne aj z pohodlia domova zaplatiť.

Na druhej strane, riaditeľ Facebooku už v minulosti uviedol, že spoločnosť nemá záujem skákať do remesla rôznym platobným aplikáciám ako Apple Pay.

Facebook však toho chystá ešte viac

Na záver zverejnená správa hovorí aj o ďalších funkciách, ktorých by sme sa mohli dočkať. Ide napríklad o schopnosti synchronizovania kalendára, zdieľanie častí novinových článkov alebo dokonca akési "tajné konverzácie".

S čím nakoniec najväčšia sociálna sieť príde, je otázne. Rozhodne sa však môžeme tešiť na ďalšie novinky, ktoré nám uľahčia život. Čo na to hovoríš ty? Uvítal by si možnosť platenia priamo cez Messenger?


Zdroj titulnej foto: www.itpro.co.uk
Zdroj: 9to5mac.com