Prezrite si úžasné fotografie Bieleho domu urobené iPhonom

· 2 min read
Prezrite si úžasné fotografie Bieleho domu urobené iPhonom

Apple fotoaparát vo svojom mobilnom telefóne výrazne propaguje. Niekto by si mohol myslieť, že ide iba o marketingový ťah, tí bystrejší však už zistili, že fotoaparát v iPhone patrí medzi tie najlepšie na svete, aké môžeme v mobilnom telefóne nájsť. To po novom potvrdzuje aj hlavný fotograf Bieleho domu Pete Souza, ktorý zverejnil fotografie pochádzajúce z Bieleho domu alebo z Barackovho lietadla. Zachytil aj samotného Baracka Obamu.

Pete Souza dával svoje fotografie na svoj Instagram počas celého roka. Niektoré boli odfotené profesionálnou zrkadlovkou, iné zas priamo iPhonom. Nebolo jasné, ktorá je z ktorého fotoaparátu, až do doby, kým Pete nevytvoril osobitný album.

Ten si všimol aj CEO firmy Apple Tim Cook, ktorý takmer okamžite zareagoval na Twitteri so slovami "Ohromujúce iPhone fotografie nafotené hlavným fotografom Bieleho domu".

Fotoaparát v iPhone prešiel za posledné roky výraznou zmenou a firma Apple sa ho snažila posunúť k dokonalosti. Tento rok napríklad pribudla podpora natáčania videa v 4K a rozlíšenie vzrástlo z 8 na 12 MPx. Uvidíme, čo prinesie ďalší iPhone. Nižšie už ponúkame spomínanú fotogalériu.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi!