Hlasitosť iPhonu sa bude meniť podľa okolitého hluku. Vďaka Apple Watch!

· 1 min read
Hlasitosť iPhonu sa bude meniť podľa okolitého hluku. Vďaka Apple Watch!

Portál AppleInsider dnes informoval o novom patente z dielne Apple. Nápad, ktorý si spoločnosť dala patentovať ešte v marci 2014, popisuje technológiu, ktorá upraví hlasitosť zvuku iPhonu podľa okolitého hluku. Potrebovať na to bude iba inteligentné hodinky Apple Watch.

Celé by to fungovalo veľmi jednoducho. Užívateľ bude mať na svojom zápästí Apple Watch, ktoré budú cez reproduktor zaznamenávať zvuky z okolia v pravidelných intervaloch. Namerané údaje následne vyhodnotia a upravia hlasitosť notifikácií podľa toho, v akom prostredí sa budú nachádzať.

Tento vynález by bol užitočný najmä v hlučnom prostredí, keď by mohla prichádzajúca SMS správa alebo dôležitý hovor zaniknúť. Na druhej strane, pokiaľ by sa majiteľ nachádzal na tichom mieste, nebude ho rušiť neprimerane hlasné zvonenie.

zdroj: AppleInsider.com

Technológia dokáže vyhodnotiť dokonca aj to, kde sa iPhone nachádza, a podľa toho upraviť hlasitosť zvuku. Či nie je umiestnený v príručnej taške alebo vo vedľajšej miestnosti, ktorá by mohla stlmiť zvuk. iPhone pošle špeciálny zvukový signál hodinkám ešte pred upozornením na notifikáciu. Hodinky tento zvuk zaznamenajú a porovnajú ho s okolitým ruchom. Hneď potom dokážu nastaviť vhodnú úroveň hlasitosti, aby ich majiteľ bezproblémovo počul. Tento vynález má však ešte ďalšiu výhodu. Apple Watch by vďaka tomu dokázali lepšie odfiltrovať okolité ruchy a zlepšila by sa tým komunikácia s hlasovou asistentkou Siri.

zdroj: AppleInsider.com

Zdroj titulnej foto: Businessinsider.com
Zdroj: AppleInsider.com