hry

HearthStone konečene aj na iPhonoch

· 1 min read
HearthStone konečene aj na iPhonoch

Fanúšikov kartovej hry HearthStone: Heroes of Warcraft určite poteší novinka, ktorú do sveta vypustila spoločnosť Blizzard. Tí totižto konečne vypočuli úpenlivé prosby hráčov z celého sveta a túto obľúbenú hru vydali aj na mobilné telefóny s iOS.
Hru bolo doteraz možné hrať len na iPadoch a Macoch. Hráči síce čakali na verziu pre mobily nejaký čas, no po najnovšej aktualizácii si ju môžete zahrať aj na iPhonoch.

The Ghost Logo

Základné princípy hry zostali nezmenené, avšak hra musela byť upravená aj na malé obrazovky. Užívateľské rozhranie je teraz prispôsobené na menšie rozlíšenia. Hra tak vyzerá pekne aj na mobilných telefónoch a jednotlivé čísla a nápisy prečítate bez väčších problémov.

Už zo screenshotov z hry môžeme vidieť, akými kozmetickými úpravami musel Hearthstone prejsť. Obrázky hrdinov sa napríklad zmenšili, naopak všetky dôležité čísla sú zväčšené. Karty zas nájdete pre zmenu nie v strede, ako to bolo pri verzii pre tablety, ale v ľavom kraji obrazovky.
Hra je aj naďalej dostupná zadarmo na iTunes. Pre hráčov, ktorí si však chcú prilepšiť, je pripravená možnosť kúpenia lepších kariet a predmetov za reálne peniaze. Blizzard chcel navyše namotivovať hráčov, aby vyskúšali hru aj na svojich mobiloch, a tak každý jeden, kto odohrá aspoň jednu hru po novej aktualizácii, získa zadarmo balíček kariet. Tak na čo ešte čakáte?