HandyCase: prichádza revolúcia v ovládaní (video)

· 2 min read
HandyCase: prichádza revolúcia v ovládaní (video)

HandyCase je startup, ktorý sa objavil na portáli Kickstart. Ide o kryt, ktorý poskytuje možnosť ovládať iPad alebo iPhone prostredníctvom dotýkania sa jeho zadnej strany. Aj takto by mohla vyzerať budúcnosť ovládania zariadení. Navyše sa pri tomto spôsobe ovládania poskytuje omnoho vyšší ergonomický komfort, než môže byť dosiahnutý pri ovládaní dotykom na displej.

HandyCase sa bude vyrábať už v apríli tohto roku a bude podporovať tieto zariadenia: iPhone 6, iPhone 6+, iPad Mini 2, iPad Mini 3 a iPad Air 2. Komunikovať so zariadením bude cez Bluetooth, pracuje pritom pri akýchkoľvek svetelných podmienkach. Ohybný senzor je schopný zaznamenať pohyb až desiatich prstov alebo iných dotykových bodov. Pritom zároveň premieta ich polohu na displej, čím vytvára dojem, že je celé zariadenie priehľadné. Používa sa pri tom patentovaná technológia.

Problémom tejto technológie je, že nie je prirodzene podporovaná, a preto zatiaľ existuje na AppStore iba hŕstka aplikácií, ktoré dokážu s týmto skvelým obalom spolupracovať. Pri uvedení na trh by ich už mal byť dostatok. S krytom si tak budete môcť zahrať, prečítať knihu, ovládať fotoaparát, prezerať mapy či galériu s fotkami.

Kontaktovali sme vývojárov a tí nás zapísali na zoznam záujemcov o testovanie. Vraj ich ale je obrovské množstvo, a tak nie je isté, či tento produkt dostaneme. Stále tu je možnosť predobjednať si obal za 99 dolárov. Predaj sa spúšťa v apríli tohto roka.

Nakoniec ponúkame video, ktoré vám lepšie predvedie, ako celá technológia funguje.