OSx

HackStore for OS X: Alternatívny obchod s aplikáciami

· 2 min read
HackStore for OS X: Alternatívny obchod s aplikáciami

Počuli ste už o HackStore pre počítače od spoločnosti Apple? Je to alternatíva k AppStore a nachádzajú sa tu rôzne aplikácie, ktoré by sa kvôli podmienkam Applu na prijímanie aplikácii do jeho obchodov nemohli dostať. Jedná sa o nástroje, ktoré majú nejaký súvis s Jailbreakom, o Tweaky, ktoré zasahujú do zdrojových kódov OS X a o iné aplikácie. Chceme upozorniť, že v žiadnom prípade nepodporujeme prípadné aplikácie, ktoré sa v tomto obchode môžu nachádzať a ani obchod sám a, že tento článok má iba informatívny charakter.

HackStore sa dá stiahnuť na jednoduchej adrese https://hack-store.com. Pre nainštalovanie stačí otvoriť stiahnutý DMG súbor a postupovať podĺa jednoduchých krokov, vďaka ktorým každý inštaláciu zvládne za pár minút. Po nainštalovaní sa objaví v Launchpade klasická aplikácia, ktorá vás po otvorení zoznámi s prostredím a prinúti vás registrovať sa. Ak ste paranoidný, tak si môžete všetky údaje vymyslieť, obchod ani neposiela potvrdzovací email a nijako neoveruje, či ste to vy. Všetky aplikácie v obchode sú zadarmo.

A na čo je tento obchod dobrý? Ak ste základný používateľ, ktorý tvorí prezentácie a prezerá internet, tak pravdepodobne na nič. Nachádzajú sa tu síce aplikácie typu f.lux, ktorá pomáha očiam a je pre všetkých používateľov, ale tá sa dá zohnať aj inde a nie je potrebné kvôli nej inštalovať obchod. Vlastne, to nie je potrebné pri asi žiadnej z aplikácii, ktoré sa v tomto obchode nachádzajú. HackStore je vlastne iba také záchytné miesto, kde tieto aplikácie nájdete.

Osobne využívam hlavne tieto aplikácie, ktoré zároveň odporúčam:

Printer, ktorý zavrie aplikáciu tlačiarni po vytlačení dokumentu.

AudioSwitcher vďaka ktorému môžem z MenuBaru zmeniť zvukový výstup a nemusím otvárať nastavenia, čo je pre mňa často užitočné, keďže mám okrem reproduktorov v počítači napojené ešte domáce kino, ktoré sa mi nie vždy chce zapínať a slúchadlá.

FinderMinder: okno Finderu sa otvorí stále v rovnakej veľkosti na rovnakom mieste.

XtraFinder: rozširuje možnosti Finderu a umožnuje napríklad zobraziť a skryť skryté súbory bez nutnosti otvárať Terminál a písať príkaz.

Vo výsledku je teda len a len na vás, či sa rozhodnete si tento obchod stiahnuť, myslím si ale, že pre skúsenejších užívateľov sa jedná o skvelého pomocníka, vďaka ktorému si zjednodušia život so svojím Macom. Čo si o tejto aplikácii myslíte vy?

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast  #01
· 8 min read
Remotely - prezeraj svoj Mac na diaľku
· 2 min read