Grafici z Pixaru testovali iPad Pro a Apple Pencil. Prvé reakcie sú pozitívne!

· 2 min read
Grafici z Pixaru testovali iPad Pro a Apple Pencil. Prvé reakcie sú pozitívne!

Čo sa týka kreatívnej počítačovej grafiky, Pixar vždy patril medzi tie najlepšie spoločnosti. Nie je preto žiadnym prekvapením, že Apple sa rozhodol dať testovať svoj nový 12,9 palcový iPad Pro spolu s perom Apple Pencil práve do rúk grafikom z tohto štúdia.

Apple tak spravil po prezentačnom videu iPadu Pro, pod ktorým sa objavilo viacero pochybovačných komentárov. Zdalo sa, že osoba na videu si pri používaní Apple Pencil dáva príliš veľký pozor, aby sa dlaňou nedotkla obrazovky tabletu. Pritom práve schopnosť eliminovať nechcené dotyky je pri podobných zariadeniach skutočne dôležité. Nie je totiž veľmi pohodlné písať perom po obrazovke a zároveň si dávať pozor, aby sa ruka nedotkla tabletu.

Apple sa preto rozhodol zapožičať tablet tímu, pracujúcemu pre Pixar. Tí z neho zostali milo prekvapení. Michael B. Johnson, ktorý je hlava tímu pracujúceho na vývoj nástrojov používaných pri tvorbe animovaných filmov, pridal na svoj Tweet vetu: "Je milé, že sa tu naši priatelia z Apple zastavili a nechali nás otestovať ich iPad Pro a Pencil."

Pod týmto statusom sa objavilo mnoho otázok od nedočkavých fanúšikov. Tí sa pýtali, ako to s novým iPadom v skutočnosti je. Michael B. Johnson odpovedal, že sa v žiadnom prípade netreba ničoho obávať. Podľa neho funguje iPad Pro s Apple Pencil dobre a perfektne ignoruje dotyky dlaňou pri kreslení či písaní.

Následne na Twitter pridal ešte jednu vetu a to: "Nemôžem sa dočkať, kedy začnem používať nový iPad Pro a Pencil a začnem preň písať softvér. Držím palce!"
Grafici z Pixaru si iPad Pro pochvaľovali

Vyzerá to tak, že obavy, ktoré mali mnohí budúci majitelia iPadu Pro sú neoprávnené, avšak treba podotknúť, že aj grafici z Pixaru mali na testovanie málo času a ako si nový tablet od Apple bude viesť, ukážu až odborné recenzie po vydaní. Prví majitelia by sa z veľkého tabletu mali tešiť už v novembri, kedy Apple spustí oficiálny predaj. Cena by sa mala pohybovať v rozmedzí 799 a 1079 dolárov. Viac sa o iPade Pro môžete dočítať v samostatnom článku na našom webe.

zdroj: http://9to5mac.com/

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read