Google vytvoril appku YouTube GO, vďaka ktorej si video prehráš aj offline

Google vytvoril appku YouTube GO, vďaka ktorej si video prehráš aj offline

Neexistuje človek, ktorý by nepoznal YouTube. Je to stránka, ktorá funguje už poriadne dlho a vďačíme jej za veľa hudby, zaujímavých videí, filmov a podobne. V YouTube svete je však jedna poriadna novinka a nesie názov YouTube Go.

Najväčšou novinkou v tejto appke je offline mód, vďaka ktorému si budeš môcť video stiahnuť cez WiFi do mobilu, tabletu (atď.) a následne si ho pozrieť. Zatiaľ je však appka dostupná iba v Indii, no už onedlho sa jej dočkáme v USA a tiež v európskych krajinách.

Zdroj: youtubego.com

Okrem toho aplikácia prináša aj 4 spôsoby, ako znížiť spotrebu mobilných dát. O prvom spôsobe sme sa zmienili vyššie, tým je teda offline mód. Ďalší spôsob je GIF náhľad, ktorý ti pomôže rozhodnúť sa, či si video vôbec pozrieš. Tretím spôsobom je presne napísaný počet dát, ktoré ti video zaberie, a štvrtý je zaujímavý, no pre iOS zrejme neskutočný. Ten funguje iba na Bluetooth princípe, teda mobilné dáta nepotrebuješ vôbec. Pravdepodobne však táto možnosť bude fungovať iba na Androide.

Zdroj: youtubego.com

Postupne bude Google túto appku uvoľňovať aj iným krajinám a pokiaľ chceš byť na to upozornený, zadaj svoj e-mail sem a včas sa dozvieš všetko dôležité.


Zdroj titulnej foto: youtubego.com
Zdroj: macrumors.com