Google vydal chatovaciu aplikáciu Spaces

Google vydal chatovaciu aplikáciu Spaces

Keď príde na experimenty s aplikáciami, Google je vždy prítomný. Nasvedčuje tomu aj posledný produkt, ktorý nesie názov Spaces.

Zdroj: greenbot.com

Na prvý pohľad sa môže zdať, že je to nová verzia Komunity, ktorou prosperuje Google+. Budete sa diviť, ale nie je to tak. Spaces je Komunitám veľmi podobné. Ide o aplikáciu, kde je hlavným cieľom uľahčiť komunikáciu na istú tému. Hneď ako si nájdete tému, ktorá vás zaujíma, vstúpite do nej a okamžite môžete zdieľať články, obrázky alebo videá k danej téme, bez toho, aby opúšťali Spaces. Všetky podstatné a dôležité aplikácie ako Chrome a YouTube sú zabudované v tejto jednej.

Daným systémom chce Google uľahčiť zdieľanie videí, obrázkov alebo linkov. Taktiež chce, aby sa dodržala podstata témy. Mnohokrát sa stáva, napríklad na fórach, že sa jednoducho odbočí od témy, na ktorú sa ľudia vyjadrujú.

Zdroj: greenbot.com

Aplikácia tiež ponúka vyhľadávač, kde máte umiestnené tlačidlo "Odoslať". Po stlačení tohto tlačidla vám automaticky pridá hľadaný obsah do Spaces, kde si zvolíte jeho príjemcu a odošlete mu daný obsah. Tak isto tu môžeme nájsť skupinový chat, ktorý vás upozorní o každom novom príspevku v skupine.

Ak si chcete nájsť predchádzajúce linky, obrázky či videá, nie je problém. Spaces ponúka vyhľadávač, kde si staré obrázky, linky alebo videá ľahko nájdete.

Zdroj: droid-life.com

Aplikácia Spaces je naozaj užitočná z mnohých hľadísk. Jedným z nich je napríklad prepojenie všetkých častí Spaces, ako je napríklad hľadanie informácií a ich následné šírenie. Komunikácia je jednoduchá a zdieľanie obrázkov, videí alebo linkov je hračka. V porovnaní s Hangouts má rozhodne navrch Spaces, keďže v Hangouts sa často vyskytovali chyby a aplikácia nebola konzistentná na všetkých platformách.

Stiahni si Spaces TU


Zdroj titulnej foto: get.google.com

Zdroj: 9to5mac.com