Google ti teraz pomôže nájsť stratený iPhone

· 1 min read
Google ti teraz pomôže nájsť stratený iPhone

Všetci uznáme, že zapotrošený telefón je naším večným problémom, odkedy sú telefóny bezdrôtové. Keď ho neviete nájsť doma, to je ten menší problém, na rozdiel od pocitu, keď si ohmatáte vrecká a ten telefón tam nie je!

Keďže nás Google všetkých dobré pozná, snaží sa nám s týmto večným problémom pomôcť, a tak sa pokúsi hľadanie strateného mobilu uľahčiť. Konkrétne by to mala umožniť funkcia, keď by ste do Google napísali "I lost my phone" (Stratil som svoj mobil) a ten by vám buď spustil zvonenie telefónu, alebo vám mobil lokalizuje. V súčasnosti túto službu už Google poskytuje pomocou Google Moje konto.

Zdroj: thehackernews.com

Bohužiaľ, pomocou Google nemôžete telefón zablokovať alebo z neho na diaľku vymazať údaje. Služba hľadania strateného iPhonu od Apple túto možnosť ponúka. Stále to však ostáva dobrou pomôckou, ak chcete zistiť len to, kde sa váš telefón nachádza.

A už je len na vás, či to zoberiete ako pomoc Google zjednodušiť ľuďom problém s mobilnými telefónmi, alebo kritickým okom zhodnotíte, že sa Google snaží užívateľov odkloniť od služieb, ktoré už Apple dlhšie ponúka. Každopádne, konkurencia je dobrá vec a bude hnať ako Apple, tak aj Google k zdokonaľovaniu možností hľadania strateného zariadenia.

Zdroj: macworld.com
Zdroj titulnej foto: macstories.net