Google Spotlight Stories konečne aj na iOS - 360° filmy, ktoré vás vtiahnu do deja!

· 2 min read
Google Spotlight Stories konečne aj na iOS - 360° filmy, ktoré vás vtiahnu do deja!

Nie je to tak dávno, čo spoločnosť Google predstavila svoj nový projekt na YouTube - 360 stupňové videá. V nich ste sa mohli slobodne rozhliadať okolo seba v 360° uhle. Asi dva mesiace dozadu vytvoril Google špeciálnu aplikáciu, vďaka ktorej môžu majitelia smartfónov a tabletov s operačným systémom Android sledovať takto špeciálne vytvorené filmy. Aplikáciu nazvali Spotlight Stories a zakrátko si našla mnoho fanúšikov. Tejto appky sa momentálne konečne dočkali aj majitelia iOS zariadení a my si tak môžeme vychutnať zážitok v podobe 360° filmov.

Google Spotlight Stories

Musíme povedať, že videá sú skutočne podarené a vďaka 360° uhlu dokážu diváka perfektne vtiahnuť do deja. Aplikácia nechá na vás, ktorú časť deja chcete sledovať a do ničoho vás nenúti. Vďaka tomu môžete príbeh sledovať viac krát a vždy bude o trochu iný. Zážitok dotvára aj priestorový zvuk, ktorý do filmov autori dokonale zakomponovali.

Po okolí sa rozhliadate držaním mobilu a otáčaním sa. Vďaka pokročilej mobilnej technológií a kombinovaným údajom senzorov je otáčanie v príbehu vyriešené bezchybne a vy tak máte pocit, že ste skutočne v centre príbehu.

Aplikácia momentálne ponúka v základnej verzií 4 príbehy, z ktorých je každý trochu iný. Všetky si však musíte najskôr stiahnuť a ich veľkosť sa pohybuje v rozsahu od pár desiatok megabajtov až po jeden gigabajt. Samotná aplikácia je k dispozícii zadarmo na App Store. Rovnako aj príbehy si môžete stiahnuť bez poplatkov, avšak napríklad film HELP je k dispozícií len na obmedzenú dobu.

Google Spotlight Stories

Google Spotlight Stories nie je aplikácia, pri ktorej si užijete celovečerné filmy. Predsa len, otáčať sa s mobilom v rukách pred očami hodinu a pol by asi málokoho bavilo. Na krátke videá je to však ako stvorené a môžete si byť istý, že keď donesiete túto aplikáciu do práce či do školy, okolie bude nadšené. Za nás dostáva Spotlight Stories rozhodne palec hore!

Názov: Google Spotlight Stories
Jazyk: Český
Kompatibilita: iOS 8.0 a vyššie
Cena: zadarmo
Stiahnuť z App Store