Google skúša nový spôsob prihlasovania

· 1 min read
Google skúša nový spôsob prihlasovania

Použiť jednoduché heslo nie je už dnes pri väčšine registrácií možné. Kvôli bezpečnosti je nutné zadávať kombinácie číslic, veľkých, malých písmen a niekedy aj špeciálnych znakov. Nie všetci máme dobrú pamäť na heslá ku svojim účtom a používať rovnaké heslo na prihlasovanie sa na rôzne stránky nie je múdre. Stačí jeden únik a do sveta sa dostanú prihlasovacie údaje, ktoré otvoria cestu všade. Z tohto dôvodu vznikli správcovia hesiel ako LastPass, 1Password a Dashlane. Lenže nájdu sa aj takí ľudia, ktorí zmieneným službám neveria, a preto si píšu lístočky kade-tade alebo cibria svoju pamäť.

Už dlhšiu dobu ponúka spoločnosť Google možnosť registrovať si k svojmu účtu aj telefónne číslo, pomocou ktorého je možné vyriešiť problém so stratou hesla. V súčasnosti testuje novú možnosť, ktorá by mohla zmeniť spôsob prihlasovania. Nový systém sa spolieha na vlastníctvo smartfónu a dobrú vôľu používateľov autorizovať svoj mobilný telefón pre bezheslový prístup do Google konta. Funguje to tak, že pri prihlasovaní sa na účet treba zadať do prihlasovacieho formulára iba e-mailovú adresu a potvrdiť svoje prihlásenie na mobilnom telefóne.

The Ghost Logo

Je jasné, že službu treba poriadne vyskúšať predtým, ako ju spoločnosť Google vypustí pre širokú verejnosť. Musíme podotknúť, že tento typ prihlasovania nie je bezpečnejším, ale iba pohodlnejším spôsobom, ako sa dostať do svojho konta. Momentálne prebiehajú testy na mobilných telefónoch od značky Nexus. Podpora všetkých značiek a operačných systémov zatiaľ nebola potvrdená.

Zdroj: cultofandroid.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Mac mini a jeho budúcnosť
· 2 min read