Google sa snaží ovládnuť iPhony s novou klávesnicou Gboard

· 1 min read
Google sa snaží ovládnuť iPhony s novou klávesnicou Gboard

Firma Apple predstavila pred takmer dvomi rokmi nový iOS 8 a s ním sprístupnila aj inštalovanie klávesníc tretích strán. Za ten čas sa stihlo na App Store objaviť množstvo rôznych podarených klávesníc od rôznych vývojárov. Spomeňme napríklad Microsoft, ktorý láka užívateľov iPhonu najmä na mód ovládania jednou rukou.

Čítaj tiež: Perfektná klávesnica od Microsoftu je teraz dostupná už aj na iOS!

K Microsoftu sa teraz pridala aj spoločnosť Google, ktorá predstavila svoju vlastnú klávesnicu s názvom "Gboard" špeciálne určenú pre iPhony. Gboard vyzerá na prvý pohľad totožne so vstavanou klávesnicou od spoločnosti Apple, ktorá je každému majiteľovi iPhonu dobre známa. Čím sa teda klávesnica od Google líši?

zdroj: googleblog.blogspot.com

Gboard je vybavená špeciálnym tlačidlom na Google vyhľadávanie zabudovaným priamo v klávesnici. To znamená, že môžeš jednoducho vyhľadávať akúkoľvek frázu cez Google priamo v aplikáciách ako Messenger, Twitter a pod. Google sa tak snaží eliminovať otravné prepínanie medzi aplikáciami a zložité kopírovanie fráz v prípade, že chceš niečo vyhľadať. Ako to celé funguje, si môžeš pozrieť na prezentačnom videu.

Ďalšími zaujímavými funkciami je napríklad posielanie pohyblivých .gif obrázkov alebo YouTube videí priamo cez klávesnicu. Samozrejmosťou je aj klasické písanie pomocou ťahania prstu po klávesnici.

Bohužiaľ, klávesnica je dostupná len pre užívateľov z USA. My Európania si zatiaľ budeme musieť počkať. Gboard je ale rozhodne zaujímavá klávesnica a ocení ju každý, komu sa páči jednoduchý dizajn vstavanej klávesnice, ale zároveň túži po nových funkciách. Uvidíme, či sa ňou spoločnosti Google podarí "ovládnuť iPhony".


Zdroj titulnej foto: independent.co.uk
Zdroj: 9to5mac.com