Google prichádza s aplikáciou "Backup & Sync" pre Google Drive a Google Photos

Google prichádza s aplikáciou "Backup & Sync" pre Google Drive a Google Photos

Niekedy môže byť veľmi zložité mať všetky svoje súbory v bezpečí, zálohované. Niektorí z nás (napríklad ja), majú problém už len mať poriadok v mobile, nie to ešte v počítači, na USB kľúčoch, všetko to mať zorganizované a nebodaj ešte zálohované.

Ešteže je tu ten Google, že?

Spoločnosť Google totižto pred vyše týždňom oznámila spustenie aplikácie "Backup and Sync" (zálohovanie a synchronizácia). Je to úplne nová aplikácia pre počítače (aj MacBooky), ktorá je navrhnutá na bezpečné zálohovanie vašich súborov a fotografií, ktoré ste doteraz museli mať uložené v službe Google Drive a Google Photos.

google.com

Nová aplikácia má za úlohu nahradiť dávno existujúci Google Photos a Google Drive uploader.

Ak chcete používať funkciu, ktorá umožňuje zálohovanie a synchronizáciu vašich súborov, stačí stiahnuť aplikáciu a potom vybrať priečinky, ktoré chcete zálohovať. Tieto vybrané zložky sa budú neustále priebežne zálohovať do pomocou služby "Backup & Sync". Všetky vaše dôležité súbory budú teraz v bezpečí úložiska, ktoré vám vyhradila firma Google.

A aby toho nebolo málo, nemusí sa jednať len o priečinky vo vašom počítači (či Macu). Táto aplikácia dokáže automaticky importovať súbory z vašich flash diskov, SD kariet, kamier alebo aj fotoaparátov. Avšak musia byť pripojené v danom momente k počítaču.

Používate túto aplikáciu, alebo plánujete používať?


Zdroj titulnej foto: [engadget.com](https://www.engadget.com/2017/06/14/google-backup-and-sync/) **Zdroj: [thinkapple.sk](thinkapple.sk)**