Google oficiálne vydal priameho konkurenta Siri

· 2 min read
Google oficiálne vydal priameho konkurenta Siri

Ešte v máji na veľkej konferencii Google predstavili aplikáciu na posielanie správ, ktorá bola podporovaná umelou inteligenciou. Allo je meno tejto aplikácie. Vo svojej podstate sa veľmi neodlišuje od iných komunikačných appiek ako WhatsApp, Messenger a v neposlednom rade applácky iMesssage. Allo však toho predsa len vie trocha viac.

Má sa Siri báť?

Jednou z najzaujímavejších funkcií Allo je Smart Reply. Táto funkcia sa vám prispôsobuje a hneď ako sa "naučí", akým spôsobom píšete či odpovedáte, sama vám navrhne vygenerovanú odpoveď na základe vašich minulých odpovedí. Niektorí z vás môžu argumentovať, že je to podobné QuickType od Apple. Smart Reply však navrhuje aj odpovede v prípade fotiek a rôzneho grafického obsahu. Smart Reply však týmto zďaleka nekončí. Čím dlhšie Allo používate, tým viac vám bude Smart Reply rozumieť a ušetrí vám pri písaní viac času.

Zásadným pilierom Allo je jeho integrácia s umelou inteligenciou, ktorú Google veľmi prezieravo nazval... Goole Asistant. Technicky ide o akýsi beta test či „preview edition”. Vďaka tejto AI môžete komunikovať s Allo a očakávať jednoduché odpovede. Presne tak, ako to je v prípade Siri.

Zdroj: appleinsider.com

V čom dokáže Allo pomôcť?

Siri aj Allo vám vyhľadajú program kina, informácie o počasí, reštauráciách či dopravy. Tieto informácie Allo zdieľa priamo do chatboxu. Očakáva sa, že takýmto spôsobom sa ušetrí čas a množstvo zdieľaných údajov hlavne v skupinových konverzáciách.

Allo, samozrejme, má svoje muchy. Aktuálne nie je akýkoľvek spôsob integrácie s appkami tretích strán. To znamená isté obmedzenia. Napríklad, že si nemôžete rezervovať stôl v reštaurácii, ktorú vám Allo vyhľadal. Takúto rezerváciu musíte spraviť priamo cez web alebo inú appku.

Čo je však veľkou výhodou Allo, je „cross-platform” komunikácia iOS a Android zariadení.

Ja sa každopádne na vývoj appky od Google teším a som veľmi zvedavý, čím nás prekvapia v boji proti Siri.

Zdroj titulnej foto: appleinsider.com


Zdroj: appleinsider.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read