Google na ceste k vydaniu SmartWatch

· 1 min read
Google na ceste k vydaniu SmartWatch

Najprv Google telefón, teraz hodinky?

V nadväznosti na úspešné vydanie prvého telefónu Google, Pixel, sa technologický obor zo Silicon Valley chystá vydať hodinky SmartWatch v spolupráci s LG.

Čerstvé správy od reportéra Evana Blassa hovoria, že partnerstvo v "nexus-štýle" prinesie prvé Android zariadenie Wear 2.0, ktoré budú oznámené 9. februára tohto roku.


Zdroj:arstechnica.com


Android Wear 2.0 hodinky údajne vstúpia do predaja okamžite po ich ohlásení. Hodinky majú batériu s vyššou kapacitou, viac pamäte RAM, GPS, NFC pre Android Pay, snímač tepovej frekvencie, a tak isto zabudované 3G/LTE, vďaka čomu budete môcť dostávať správy a prijímať hovory aj keď nemáte pri sebe svoj mobilný telefón.

Dôležité je, že hodinky obsahujú Google Assistanta, veľmi rafinovaný, inteligentný osobný asistent, ktorého Google predstavil na svojom Pixel telefóne.


Zdroj:pocket-lint.com

Obe spomínané Google hodinky, majú 4 GB úložného priestoru, OLED displej, odolnosť proti vode a prachu, kompatibilitu Apple iOS a tak isto navigáciu, rovnako ako Apple Watch.

Vstup spoločnosti Google na trh so SmartWatch, so systémom Android 2.0 Wear, by mohol priniesť boj o prvé miesto na trhu s Apple, ktorý má súčasne vedúce postavenie na trhu SmartWatch. To môže tešiť hlavne nás - zákazníkov.


Zdroj titulnej foto: http://gadgets.ndtv.com/
Zdroj:foxnews.com