Navigáciu Google Maps budete môcť čoskoro využívať aj offline

· 1 min read
Navigáciu Google Maps budete môcť čoskoro využívať aj offline

Pokiaľ aj vy preferujete aplikáciu Google Maps pred mapami od spoločnosti Apple, máme pre vás zaujímavú správu. Všetci majitelia iOS zariadení sa dočkajú novej aktualizácie, ktorá prinesie offline podporu a možnosť stiahnuť si mapy vopred do mobilu. Informovala o tom spoločnosť na oficiálnom blogu Google máp.


Mapy od Google obsahujú offline funkciu už teraz, avšak len s veľmi obmedzenými možnosťami. Majitelia aplikácie si zatiaľ môžu pozerať časť nejakej mapy, no tam sa to začína aj končí. Po novom však budú môcť aj bez pripojenia na internet využívať navigáciu a prezerať rôzne biznis informácie.

Google Mapy budú ponúkať možnosť čítať mapy aj z pamäte telefónu. Užívatelia si najskôr cez Wi-Fi stiahnu časť mapy vopred, a keď ju budú potrebovať, bude k dispozícii. Aplikácia dokáže inteligentne prepínať medzi offline a online módom vždy, keď to uzná za vhodné. V praxi to znamená, že pokiaľ sa dostanete na miesto, kde nie je signál, Google Maps vás prepne do offline módu a hneď ako budete opäť pripojení na internet, môžete Mapy využívať online. Toto rozhodne poteší najmä ľudí, ktorí nemajú internet v mobile, ale aj každého, kto by rád využíval Google Mapy na miestach bez pokrytia signálu.

Niektoré funkcie však stále zostanú len pre tých, ktorým internetové pripojenie nerobí problém. Ide napríklad o aktuálne dopravné informácie. Aj tak ale ide o veľké uľahčenie, ktoré ocení nejeden používateľ Google Maps. Zatiaľ nevieme, kedy presne sa novej aktualizácie dočkáme, no Google sa vyjadril, že to bude čoskoro. Majitelia Android zariadení sa z offline máp tešia už od utorka.

Offline google maps

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #05
· 8 min read
iOS 11 je už na 25% zariadeniach
· 2 min read