iOS

Google Maps na iOS majú upravené plánovanie cesty

· 1 min read
Google Maps na iOS majú upravené plánovanie cesty

Google pridal včera do aplikácie Maps veľmi užitočnú funkciu pre iOS. Ide o možnosť pridať viacero zastávok počas jednej cesty. Predtým sme si vedeli nastaviť cestu z bodu A do bodu B, teraz mapy získali možnosť ukázať cestu z bodu B do bodu C , D , E a tak ďalej. Takže je teraz vlastne oveľa ľahšie naplánovať výlet, ak máte v úmysle sa po ceste okolo niečoho prejsť a zastaviť sa tam.

Zdroj: theverge.com

Táto funkcia je k dispozícii na webe už nejakú dobu a na Androide bola spustená presne pred mesiacom. Keďže prenáša túto funkciu na mobil, robí to celé ešte užitočnejšie, pretože budeme môcť jednoduchšie použiť mapy ako náhradu za GPS v aute. Google taktiež tento týždeň vypustil aktualizáciu dizajnu.
Osobne si myslím, že táto funkcia je dobre využiteľná a každému sa naskytne príležitosť ju vyskúšať, či už sme mimo krajiny, alebo aj tu na Slovensku.

Čo sa týka toho, že by Google Maps nahradili navigáciu v mobile. Ja som to osobne skúšal ešte pri staršej verzii a fungovalo to dosť spoľahlivo na Slovensku, ale aj mimo krajiny, avšak v niektorých veciach to jednoducho navigáciu nenahradí. Používaš radšej navigáciu alebo Google Maps?


Zdroj titulnej foto: [theverge.com](/content/images/2016/07/mapsmultiple.0.0)

Zdroj: theverge.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read