Google má prvú verziu nového Androidu N. V čom je lepší či horší od iOS?

· 2 min read
Google má prvú verziu nového Androidu N. V čom je lepší či horší od iOS?

Google s Androidom je najväčším konkurentom iOS, a tak je nezmyselné, aby sme o ňom nepísali aj my. Môžeš naň mať názor, aký chceš, ale ako iOS, tak i Android ide dopredu a jeho nová verzia to potvrdzuje. Čo tu teda nájdeme nové, prebraté z iOS či vylepšené?

Multi-window

Ide o funkciu, ktorú Samsung a neskôr aj iPad už majú. Môžeš si jednoducho surfovať na internete a zároveň mať spustené video na YouTube. Šikovné, však?

Zdroj: theverge.com

Odpovedanie priamo z notifikačnej lišty

Túto vlastnosť už na iOS tiež máme nejaký čas, hlavne v aplikáciách priamo od Apple, napríklad Správy. Google si povedal, že takéto rýchle odpovedanie priamo z lišty by mohlo byť užitočné, a má pravdu.

Vylepšenie Doze módu

Že nevieš, čo je Doze mód? Je to stav zariadenia, keď spotrebúva iba minimálne percento batérie. Doteraz sa telefón do tohto módu dostal až po určitom čase nečinnosti, teraz sa zapne hneď po uspaní smartfónu.

Nočný režim

Nočný režim v Androide nie je úplnou novinkou. Google ho po prvýkrát ukázal v developerskej verzii Androidu M, no vo finálnej verzii ho odstránil. Teraz je tu znova a je otázne, či ho Google ponechá aj vo finálnej verzii.

Šetrič dát

Prepracované nastavenie, pomocou ktorého si môžeš vybrať, ktoré aplikácie budú papať dáta a v ktorých aplikáciách bude systém narábať s internetom opatrne.

Zdroj: theverge.com

Vylepšený panel upozornení

Zaberá menej miesta, no zobrazuje viac informácií. Jedna z vecí, ktoré sa Androidu naozaj podarili. Ťažké je niečo také vysvetliť. Ako dokonalý obraz o tom, ako bude vyzerať nástupca Androidu maršmelov, ti poslúži nasledujúce video.

Tak čo? Ktoré funkcie ťa zaujali a rád by si ich uvítal na svojom iPhone?

Zdroj titulnej foto: xda-developers.com
Zdroj: iclarified.com