Google chce svoje telefóny priblížiť iPhonu

· 2 min read
Google chce svoje telefóny priblížiť iPhonu

Tí z vás, ktorí sa venujú svetu smartfónov aj v širšom spektre a nie sú zameraní iba na iPhone, možno poznajú značku Nexus. Ide o zariadenia, ktoré v sebe majú čistý Android. Google ich prezentuje ako svoje telefóny, no nie je to úplne jeho dielo.

Pri výrobe je totiž vybraný výrobca, ktorý smartfón či tablet vyrobí, dá si naň malú značku a Google ich následne prezentuje pod menom Nexus. To by sa ale v najbližšej dobe malo zmeniť...

Zdroj: technobuffalo.com

Vyhľadávací gigant by sa totiž chcel osamostatniť. Chcel by znížiť závislosť dodávok súčiastok či celej výroby od ostatných firiem. To znamená, že spoločnosti ako Huawei či LG by mohli prísť o celkom veľké kontrakty.

Tento nápad pramení z hlavy čerstvého CEO Sundara Pichaia. Podľa slov portálu The Information si Pichai predstavuje budúcnosť Google takto:

"Google CEO Sundar Pichai a jeho zástupcovia avizovali svojim zamestnancom, že spoločnosť chce nadobudnúť väčšiu kontrolu nad svojím Nexus programom."

Zdroj: i-cdn.phonearena.com

Táto zmena by efektívne znížila závislosť od dodávateľov, akými sú napríklad Samsung, Motorola, LG či Huawei. Nešlo by tak iba o to, že Google by mal viac peňazí pre seba, ale aj o to, že by sa o kúsok priblížil k Apple. Mal by totiž vlastný hardvér aj softvér. Mohol by si tak všetko optimalizovať podľa seba.

Takéto fámy o tom, že Google bude mať vlastný Nexus smartfón, sme už mohli na internete zachytiť, no tentokrát by už naozaj mohlo ísť o realitu. Google by potom mohol plne konkurovať iPhonu a jeho zmýšľaniu.

zdroj titulnej foto: technewstoday.com

zdroj: cultofandroid.com