Gmail aplikácia pre iOS si bude rozumieť s kontami tretích strán

Gmail aplikácia pre iOS si bude rozumieť s kontami tretích strán

Keď sa v našich končinách začal rozširovať prístup k Internetu, aj keď vzhľadom na dnešnú dobu s pomalou, ale už akceptovateľnou rýchlosťou a prijateľnou cenou, zažívali portáli ako zoznam.sk obrovský rozmach a e-mailová služba od spomínaného Zoznamu, ale aj iných prevádzkovateľov, ako napr. post.sk, sa stali najpopulárnejšími e-mailovými službami slovenského Internetu.

Po čase sa zjavila e-mailová služba od Google - Gmail. Bola to novinka, ktorá si rýchlo získavala fanúšikov. Na tú dobu ponúkala slušnú kapacitu a bola úplne bezplatná a dala sa považovať za bezkonkurenčnú. Google v tejto dobe pôsobil dojmom novinky a bolo "cool" a "trendy" mať Gmail. Ten sa rýchlo stal synonymom e-mailu a akýmsi nepísaným štandardom elektronickej pošty.


Zdroj: pcrevue.sk


Vývoj ide dopredu a tak ako sme sa prepracovali od "čiernobielych" mobilných telefónov k tým s farebným displejom, tak sa zjavili prvé "dotykáče", ktoré sa stali akousi predlohou dnešných smartfónov, či už tých, ktoré okrem dotykového displeju mali aj hardvérovú klávesnicu, alebo (takmer) čisto dotykových, kam patrí iPhone, ktorý má len pár tlačitiek, konkrétne na funkcie zmeny hlasitosti a vypnutie telefónu a samozrejme netreba zabúdať na ikonický Home Button, ktorý bol z iPhone X odstránený a iOS na tomto smartfóne je tak ešte bližšie k čisto dotykovému ovládaniu.

Populárny bol napr. dnes už prakticky mŕtvy Symbian alebo BlackBerry OS. Dnes je to celé o dominujúcom Androide a jeho prakticky jedinej konkurencie vo forme iOS od Apple. Keďže Android od Google má približne 85% podiel trhu (Apple má v súčasnosti niečo cez 14%), tak Gmail je veľmi rozšírený, nakoľko je súčasťou každého Google účtu, ktorý je pre Android zariadenia nevyhnutný. Veľa ľudí je lenivých a proste používa prednastavenú službu od Google. Samozrejme, používatelia Google účtu nemusia mať nutne Android smartfón, stačí napr. účet na Youtube, ktorý kúpil Google a pridal ho do svojho portfólia.

Google vytvoril svoju vlastnú e-mailovú aplikáciu pre Gmail, ktorá sa tak stála jednou s najpoužívanejších appiek na Androide. Samozrejme, má aj svoj náprotivok pre iOS. Google si totiž uvedomuje, že rozšíriť svoj vplyv ešte viac je konkurenčnou výhodou. Aplikácia podporuje len Gmail účet, čo sa však môže zmeniť. Google začal pomaly testovať integráciu iných e-mailových služieb a taktiež podpora IMAP protokolu, čo v praxi znamená, že si budeš môcť pridať e-mailové konto takmer z každej služby. Je možné, že to spôsobí zníženie počtu používateľov predinštalovanej mailovej aplikácie od Apple, ale aj klientov iných vývojárov, ako napr. Spark od Readdle alebo Airmail.

Zdroj: ebow.ie

Do testovania "nového Gmailu" pre iOS sa dá prihlásiť cez TENTO formulár. Požiadavkami sú nainštalovaná Gmail aplikácia, vlastniť e-mailový účet mimo služieb Google a mať nainštalovaný iOS 10 a vyšší.

Používaš Gmail aplikáciu na svojom iPhone alebo iPade? Ak áno, stane sa po ukončení betatestu a verejnom sprístupnení tvojim jediným e-mailovým klientom? Napíš nám svoj názor v diskusii.

Zdroj titulnej foto: expertreviews.co.uk
Zdroj: cultofmac.com