Funkcie, sústavy rovníc, algoritmy? Stačí odfotiť a výsledok máš na displeji!

· 2 min read
Funkcie, sústavy rovníc, algoritmy? Stačí odfotiť a výsledok máš na displeji!

Takmer všetci sme si tým prešli. Desatinné čísla, zlomky, kvadratické rovnice, sústavy rovníc, algoritmy. Mnohým sa aj dlho po tom, čo odišli zo školy, stále dvíha žalúdok len pri pomyslení na podobné výrazy. Matematika bola vždy veľkým problémom pre veľa študentov. Čo by ste ale povedali na to, ak by ste mali v mobile appku, s ktorou len odfotíte príklad a výsledok máte na displeji?

Nevyhnutná výbava študenta matematiky

Presne to dokáže aplikácia PhotoMath. Vďaka nej je získanie odpovede na zložité príklady také jednoduché ako stlačenie spúšte fotoaparátu v iPhone. Stačí vám totiž namieriť foťák na príklad a jeho riešenie máte priamo pred očami. Jedným kliknutím si potom môžete pozrieť presný postup, ako sa aplikácia k výsledku dopracovala.

Aplikáciu momentálne využívajú milióny ľudí po celom svete. Či už sú to študenti, ktorí si nevedia rady s matematickými príkladmi, alebo rodičia, ktorí chcú v rýchlosti skontrolovať výsledok svojich detí. PhotoMath je k dispozícii na App Store už viac než rok a len pred pár dňami prišla s novou verziu 2.0, ktorá priniesla nové vylepšenia.

Celkom nová verzia 2.0

Vývojári zapracovali na kompletne novom dizajne, vďaka ktorému je používanie appky príjemnejšie a jednoduchšie. Novinkou je aj možnosť vložiť príklady do PhotoMath manuálne, pomocou špeciálnej klávesnice. To využijete najmä vtedy, keď máte zadania napísané ručne na papieri, aplikácia totiž nedokáže čítať rukou písaný text.

PhotoMath dokáže rozhodne omnoho viac ako len bežná kalkulačka. Bez problémov zvláda desatinné čísla, zlomky, lineárne rovnice, niekoľko funkcií a mnoho ďalšieho. Stiahnuť si ju môžete zadarmo.

Názov: PhotoMath - Camera Calculator
Autor: MicroBlink
Kompatibilita: iOS 7.0 a vyššie
Cena: zadarmo
Stiahnuť z App Store