Foxconn otvorí svoju prvú továreň v USA

Foxconn otvorí svoju prvú továreň v USA

Foxconn Technology Group, spoločnosť, ktorá vyrába mnohé komponenty pre Apple do našich iPhonov, MacBookov, či iPodov plánuje otvoriť svoje prvé výrobné haly v Spojených štátoch amerických.

Foxconn tiež tvrdí, že plánuje založiť výrobné závody v USA a to hneď v niekoľkých štátoch kvôli kšeftu v hodnote 10 milárd dolárov. Zhruba 7 miliárd dolárov z tejto investície je vyčlenených na produkciu displejov vo Wisconsine. Dôveryhodné zdroje tvrdia, že spoločnosť bude vo Wisconsine vyrábať veľké televízne obrazovky.

Predseda Foxconn Terry Gou povedal, že spoločnosť sa najviac zaujíma o štáty strednom západe krajiny.

cultofmac.com

Bloomberg tvrdí, že Terry Gou vymenoval niektoré štáty stredného západu USA, ale aj iné: Ohio, Pennsylvania, Michigan, Illinois, Wisconsin, Indiana a Texas.

Najväčším favoritom je práve Wisconsin. Avšak taiwanský výrobca elektroniky sa tiež zaujíma o Detroit, kde by mohol byť otvorený druhý závod, v ktorom by už boli vyrábané komponenty pre Apple.

Gou tvrdí:

"Naša investícia do USA sa zameria na tieto štáty, pretože sú srdcom výrobného sektoru krajiny. Chceme preniesť celý výrobný sektor späť do tradičnej výrobnej oblasti USA. Bude to zahŕňať výrobu displejov a polovodičových obalov."

Foxconn do USA prinesie tisícky pracovných miest. Vzhľadom k tomu, že je to firma, ktorá vyrába súčiastky pre Apple, môžeme očakávať viac "leakov" z USA, ako ázijských krajín.


Zdroj titulnej foto: [diit.cz](http://diit.cz/clanek/foxconn-apple-usa) **Zdroj: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2017/06/22/foxconn-us-factory-location/)**