Fotografie prvého obalu iPhonu 7. Čo z nich dokážeme vyčítať?

· 2 min read
Fotografie prvého obalu iPhonu 7. Čo z nich dokážeme vyčítať?

Predstavenie nového iPhonu 7 je v nedohľadne a očakávame ho až niekedy o pol roka. To však nebráni rôznym výrobcom, aby naň začali vyrábať obaly a kryty. Tak počkať... Čože?


Na Twitteri používateľa OnLeaks sa objavili fotografie obalu, ktorý patrí s najväčšou pravdepodobnosťou pripravovanému iPhonu 7. Aspoň tak to na prvý pohľad vyzerá. Neexistuje však žiadna záruka, že nejde len o ďalší podvod.

Pokiaľ je teda obal na iPhonu 7 pravý, prezrádza nám niekoľko kľúčových vlastností pripravovanej vlajkovej lode spoločnosti Apple. Vec, ktorá udrie do očí ako prvá, je spodná časť krytu. Nájdeš tam otvor pre Lightning konektor na nabíjanie a dva symetrické otvory v rovnakej šírke, pravdepodobne pre stereo reproduktory. Čo tam však oproti krytom na 6S chýba, je otvor pre 3,5 mm jack na slúchadlá. To by potvrdzovalo fámu, že firma Apple sa rozhodla vynechať tento kľúčový prvok v najbližšej generácii smartfónov.

zdroj: OnLeaks

Druhou zaujímavosťou je zadná strana obalu. Pri lepšom pohľade si určite všimneš väčší otvor na zadnú kameru. Podľa viacerých odborníkov by to mohlo predpovedať príchod duálneho fotoaparátu s dvoma šošovkami. Aj o tomto variante sa písalo vo veľa médiách. iPhone by teda pomocou duálnej kamery mohol zlepšiť kvalitu svojich fotiek a zároveň umožniť snímanie 3D fotografie.

Pravda alebo fake?

Ako sme spomínali, neexistuje žiadna záruka, že odfotený kryt je naozaj robený na mieru pre iPhone 7. Nešlo by o prvý podvod, ktorý sme tu v súvislosti so smartfónmi od Apple mali. V jeho prospech však hovorí fakt, že mnoho výrobcov má prístup k pripravovaným technologickým novinkám omnoho skôr ako samotní zákazníci, aby sa na ich príchod vedeli pripraviť. Čo si tom celom myslíš ty? Napíš nám to do komentárov!

zdroj: OnLeaks

zdroj: OnLeaks


Zdroj titulnej foto: YouTube.com
Zdroj: businessinsider.com