Fotografie obsahujúce slúchadlá EarPods s Lightning konektorom

· 1 min read
Fotografie obsahujúce slúchadlá EarPods s Lightning konektorom

IPhone 7 by podľa našich informácií nemal prísť navonok s až tak veľa novinkami. Jednou z najvýraznejších by ale malo byť odstránenie 3,5 mm konektora na slúchadlá. O tejto fáme sme ťa už viackrát informovali a zdá sa, že by spoločnosť Apple mohla naozaj upustiť od zaužívaného konektora jack.

Hlavným dôvodom pre jeho odstránenie by mohol byť pokus o stenčenie iPhonu na minimálnu hrúbku alebo zväčšenie priestoru pre batériu. Hovorí sa tiež, že odstránenie konektora na slúchadlá by mohlo viesť k vytvoreniu vodotesného iPhonu.

Tieto fámy ale boli viackrát zamietnuté a neskôr opäť vytiahnuté na povrch. Preto si nemôžeme byť istí, ako to s tými slúchadlami nakoniec bude. Novinkou dokazujúcou príchod niečoho nového sú aj fotografie, ktoré sa objavili na čínskom portáli Weibo. Tie ukazujú známe slúchadlá EarPods od Apple s Lightning konektorom.

zdroj: weibo.com

Pokiaľ by bola fotografia pravdivá, znamenalo by to, že Apple skutočne plánuje odstrániť 3,5 mm jack z iPhonu 7 a namiesto neho sa budú slúchadlá pripájať pomocou Lightning konektora alebo technológie Bluetooth. Slúchadlá inak vyzerajú po dizajnovej stránke totožne s aktuálnym modelom, ktorý nájdeš v každej krabici nového iPhonu už od piatej generácie.

Uvidíme, čo si pre nás kalifornská spoločnosť nachystala a či naozaj prídeme o rokmi používaný port, ktorý by mnohým majiteľom iPhonu chýbal. Všetko sa ukáže zrejme až v septembri, keď Apple predstaví iPhone 7.


Zdroj titulnej foto: imore.com

Zdroj: phonearena.com