Webom sa šíri iPhone 7 s displejom po celej šírke. Nejde náhodou o podvrh?

· 2 min read
Webom sa šíri iPhone 7 s displejom po celej šírke. Nejde náhodou o podvrh?

Čínsky portál Weibo sa postaral o menší rozruch medzi fanúšikmi Apple. Zverejnil totiž fotografiu, ktorá údajne zachytáva pripravovaný iPhone 7. Najzaujímavejšia na smartfóne je obrazovka ťahajúca sa po celom tele zariadenia.

Vrchná aj spodná časť s Home Buttonom zostáva nezmenená. Rovnako tak neprešli premenou ani hrany zariadenia. Najväčšia konštrukčná zmena by teda spočívala v rozšírení displeja.

zdroj: 9to5mac.com

Pravdepodobne ide o podvrh

Portál 9to5mac však rýchlo upozornil na fakt, že podobný obrázok je veľmi ľahké sfalšovať. Postačí, keď človek pridá do originálneho obrázka iPhonu 6 dva čierne pruhy po bokoch zariadenia, čo nie je až také zložité. Je veľká škoda, že nemáme k dispozícii viacero snímok z rôznych uhlov, na ktorých by sa dala overiť pravosť.

Navyše, na povrch vychádza stále viac informácií o pripravovanom iPhone a podobnú konštrukčnú zmenu sme zatiaľ nikde nezachytili. Je veľmi nepravdepodobné, že by sa spoločnosti podarilo udržať takú veľkú zmenu v absolútnej tichosti. Spomeňme si napríklad na nedávno predstavený iPhone SE, o ktorom sme pred jeho príchodom vedeli takmer všetko.

Pri lepšom pohľade si tiež môžeme všimnúť drobnú nezrovnalosť na fotografii, ktorá len potvrdzuje predpoklady, že ide o "fake". Krajné pásy sú osadené o jeden pixel vyššie ako obrazovka. Samozrejme, môže ísť o chybu spôsobenú nižšou kvalitou fotky, avšak skôr sa nám pozdáva teória, že ide o podvrh.

zdroj: 9to5mac.com

Do popredia sa nám ale tlačí zaujímavá otázka. Čo iPhone a displej po celej obrazovke zariadenia? Páčilo by sa ti, keby firma Apple prišla s niečím podobným?


Zdroj titulnej foto: wmacworld.co.uk
Zdroj: 9to5mac.com