Spoločnosť Ford odhalila prvé auto s podporou CarPlay!

· 2 min read
Spoločnosť Ford odhalila prvé auto s podporou CarPlay!

Začiatkom nového roka nám automobilová spoločnosť Ford oznámila, že všetky autá vyrobené v roku 2017 budú obsahovať CarPlay a Android Auto.

Automobilka svoj sľub dodržuje a predstavuje nový 2017 Escape ako svoje prvé auto s podporou CarPlay. Najpredávanejší SUV tejto spoločnosti začal výrobu v Louisville a Kentucky, pričom predaj spustia predajcovia z USA a Kanady v máji 2016.
ford.com
Nová služba od Apple prináša na palubnú dosku nového Fordu Mapy, Telefón, Správy, Podcasty a ďalšie veľké množstvo aplikácií tretích strán. Softvér môžete ovládať vďaka Siri a vstavanými ovládacími prvkami vášho vozidla pre pohodlný prístup ku všetkým funkciám dobre známym z vášho iPhonu. Na použitie tejto služby je potrebný iPhone 5 alebo novší. Nový Escape taktiež obsahuje driver-assist technológiu, ktorá pomáha vodičovi udržať sa vo svojom jazdnom pruhu, dodržiavať nastavenú rýchlosť a vzdialenosť medzi vozidlami a taktiež dostať sa von z tesného parkovacieho miesta.
christianpost.com
Modely z roku 2016 dostanú CarPlay a Android Auto aktualizáciu neskôr v tomto roku. Do dnešného dňa je CarPlay služba dostupná celosvetovo vo viac ako 100 nových 2016 a 2017 modeloch. Softvér už používajú spoločnosti ako Acura, Audi, Buick, Cadillac, Chevrolet, Citroën, DS Automobiles, Ferrari, Ford, GMC, Honda, Hyundai, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Opel, Porsche, Peugeot, Seat, Škoda, Suzuki, Volkswagen, Volvo a ďalší. V najbližšej dobe pribudnú do zoznamu Chrysler, Dodge a Jeep. Jednou z posledných, najväčších automobiliek nepodporujúcich Apple službu, je Toyota, aj napriek tomu, že je s Apple partnerom od roku 2014.


Zdroj titulnej fotografie: ford.com

Zdroj: macrumors.com