Fontus - fľaša, ktorá sa sama naplní

Ak sa radi chodíte bicyklovať alebo často vyrážate na dlhé výlety do prírody, bude pre vás Fontus výbornou pomôckou. Môžete ísť do prírody bez akýchkoľvek starostí o vodu. Fontus stačí jednoducho rozložiť a do pár minút sa naplní vodou.
Zdroj: indiegogo.com
Zdroj: indiegogo.com
Zdroj: indiegogo.com
Vo vrchnáku fľaše sa nachádza zariadenie pozostávajúce z malého čipu, chladiča a ventilátora.
K stopercentnému naplneniu, ide o 0,8 litra, si počkáte v našej oblasti približne 30-45 minút. V iných, vlhších oblastiach na zemi to môže trvať len 10 minút. V menej vlhkých oblastiach si však pokojne môžete počkať aj dve hodiny.

Pre celý tento systém vymysleli dva spôsoby získavania energie.

Jeden je pre cyklistov
K fľaši dostanete špeciálny držiak na bicykel, ktorý získava energiu na chladenie a skvapalňovanie vody z prúdiaceho vzduchu pri jazde. Keďže by táto energia na dostatočne rýchle skvapalňovanie nestačila, druhým zdrojom je slnečný panel na vrchnej časti držiaka.

Zdroj: indiegogo.com

Druhý spôsob je určený turistom
Energiu na roztáčanie ventilátora získava zo slnečného žiarenia. K fľaši dostanete obal, ktorý po rozložení pripojíte pomocou USB kábla k zariadeniu, a energia roztočí ventilátor. Po chvíli budete mať vo fľaši chladnú čistú vodu.

Zdroj: indiegogo.com

Za 450 USD dostanete obe sady. Ak však máte záujem len o jednu, za tú na pešiu turistiku so solárnym panelom zaplatíte 250 USD a 225 USD dáte za sadu s držiakom na bicykel.

Zdroj titulnej foto: indiegogo.com
**Zdroj: indiegogo.com

Denis Rábek

Denis Rábek

Močenok