FLUX - Najlepší eBike na svete

· 2 min read
FLUX - Najlepší eBike na svete

Aspoň tak prezentujú tento bicykel jeho tvorcovia. A ja s tým môžem len súhlasiť. FLUX využíva veľa moderných technológií a patentov, má skvelý dizajn a na to, čo ponúka, aj prijateľnú cenu.
Flux vznikol ako projekt na crowdfundingovej stránke indiegogo.com. Tento projekt už presiahol 1 500 % zo svojej cieľovej sumy, teda 50 000 USD, čo sú veľmi pekné čísla.

Pri kúpe bicykla si môžeš vybrať z troch variantov. Najlacnejšia verzia sa nazýva Trial. Tento bicykel je ukrátený v porovnaní so základnou verziou Roadster o lepšie kolesá a tlmiče a má jemne upravený vzhľad. Avšak najlepší s názvom Attack ponúkne značne viac. Odráža sa to aj na cene, ktorá je už takmer 2 000 USD. Oproti Roadster ponúkne lepšiu batériu, 180 mm rotory, tlmiče, špeciálny vzduchový systém a všeobecne lepšie jazdné vlastnosti do terénu.
Dôležitou vlastnosťou všetkých modelov je ich veľmi dobrá odolnosť. Samozrejme, najodolnejší je model Attack, ktorý je priamo určený na downhillové, ťažké zjazdy.
Zaujímavosťou je aj to, že motor bicykla je napájaný rovnakými batériami ako elektromobil Tesla Model S.

Zdroj: indiegogo.com
Elektromotor ponúkne na týchto batériách dojazd približne 70 kilometrov, a to pri rýchlosti 40 kilometrov za hodinu. Tieto čísla sú veľmi dobré v porovnaní s inými eBicyklami. Pri bicyklovaní môžete využívať aj jazdu len pomocou motora, teda nemusíte vôbec bicyklovať.
Ak si eBike objednáš teraz, mal by si ho dostať už budúci mesiac.

Zdroj: indiegogo.com

Zdroj titulnej foto: www.indiegogo.com
Zdroj: www.indiegogo.com,