Flens: šošovka, ktorá zosilní blesk na tvojom smartfóne

· 2 min read
Flens: šošovka, ktorá zosilní blesk na tvojom smartfóne

Ak si si aj ty zvykol na používanie ledky na smartfóne, určite privítaš jej vylepšenie v podobe šošovky Flens. Je to malá šošovka, ktorú z fyziky poznáte pod pojmom spojka. Vďaka jej veľkosti ju môžete nosiť ako prívesok na kľúčoch alebo na smartfóne.
kickstarter.com
kickstarter.com
kickstarter.com
kickstarter.com
Celé fungovanie spočíva v tom, že šošovka bežné rozptýlené svetlo blesku na smarfóne skoncentruje do stredu, čo spôsobí, že svetlo má menší rozptyl, ale dosvieti ďalej.
Flens je jednoducho odnímateľná. Prichytenie je magnetické a skladá sa z dvoch častí. Jedna je malý okrúhly pliešok, ktorý si nalepíš na blesk. Druhá časť, samotný magnet, je v šošovke a jednoduchým priložením sa prichytí na správne miesto.
kickstarter.com

Tvorcovia používajú len kvalitné materiály. Samotná šošovka nie je z plastu, ale zo skla odolného voči poškriabaniu. Kovová konštrukcia okolo šošovky je z hliníka a silných magnetov.
Podporované sú všetky iPhony od štvrtej generácie, teda od iPhonu 4. Z ostatných smartfónov sú podporované všetky, ktoré spĺňajú nasledovné podmienky:
kickstarter.com

Tento produkt vznikol ako projekt na kickstarter.com a už vyzbieral takmer 15 000 USD z plánovaných 20 000 USD. Na zvyšných 5 000 mu zostáva 22 dní.
Mne osobne sa nápad a zhotovenie produktu veľmi páči, ale cena 17 eur mi pripadá na takú malú a jednoduchú vec trochu vysoká. V prípade, že máš o Flens záujem, môžeš si ho objednať tu. Prvé objednávky odosielajú budúci mesiac.

Zdroj titulnej foto: kickstarter.com

Zdroj: kickstarter.com