Kód firmware pre HomePod je vonku. Pozrime sa, čo nám povedal

Kód firmware pre HomePod je vonku. Pozrime sa, čo nám povedal

Nedávno zverejnila spoločnosť Apple firmware pre nové zariadenie zvané HomePod. Je to malé, nevinné, inteligentné zariadenie, ktoré svojím vzhľadom pripomína rolku toaletného papiera. Tento "smart reproduktor" bude dostupný v certifikovaných Apple Storoch a na internetovom obchode spoločnosti Apple už túto zimu, konkrétne v decembri.

Steve Troughton-Smith sa pozrel kódu na zúbok a zistil zopár nových skutočností.

npr.org

Kód firmware HomePodu (označený ako AudioAccessory 1,1) ukazuje, že operačný systém inteligentného reproduktora funguje ako plne funkčný iOS. Je to ako iPhone, len bez obrazovky. Miesto displeja sa spolieha na shell aplikáciu s názvom SoundBoard (pravdepodobne ako SpringBoard v iOS).

Podľa kódu firmware bude tento reproduktor rovnako ako ostatné produkty spoločnosti Apple, podporovať funkcie dostupnosti, a to vrátane funkcie VoiceOver.

Horná dotyková plocha je zariadenia je vymedzená pre Siri a tlačidlá so symbolmi plus alebo mínus. Rovnako ako sme mohli vidieť už v Júni.

oliverspost.com

Napriek tomu, že zariadenie beží na kóde operačného systému iOS, sa však nezdá, že systém HomePod bude podporovať aplikácie alebo rozšírenia tretích strán. Ak sa teda do štartu jeho predaja nič nezmení. Apple stále môže pridať ďalšie možnosti.

Ako bolo povedané, HomePod si budeme môcť kúpiť už v decembri. Cena za jeden kus sa bude pohybovať približne okolo sumy 350 amerických dolárov.


Zdroj titulnej foto: [travelwirenews.com](http://travelwirenews.com/apple-homepod-first-listen-this-is-what-a-349-speaker-sounds-like-132418/) **Zdroj: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2017/07/28/homepod-firmware-details/)**