Zerodium ponúka 456 000 eur za prelomenie ochrany iOS

· 1 min read
Zerodium ponúka 456 000 eur za prelomenie ochrany iOS

Prieskumné firmy, ktoré ponúkajú chyby v kóde softvéru na zneužitie, nikdy nerobia dve veci - nepublikujú peňažné sumy, ktoré vyplácajú hekerom, a nepublikujú ani mená svojich klientov. Spoločnosť Zerodium, ktorá sa tiež zaoberá predajom novonájdených chýb, však prvé pravidlo porušila. Stala sa tak prvým maklérom s chybami v kóde, ktorý uverejnil cenník za úspechy hekerov.

V cenníku sa nachádzajú ceny za prelomenie kódu webových prehliadačov. Ocenení sú dokonca tí, ktorí nájdu cestu, ako zneužiť webové doplnky alebo aplikácie ako Adobe PDF Reader. Sú tam uvedené odmeny za heknutie publikačného systému WordPress alebo systému pre internetové fóra MyBB alebo aj ceny za prelomenie ochrany operačných systémov OS X, iOS, Windows, Windows Phone, Android… Čím je ťažšie kód prelomiť, tým väčšia je odmena. Takisto záleží aj od možností, aké prelomenie kódu umožňuje. Pre zaujímavosť uvedieme zopár približných odmien:

OS X.........................27 000 eur
Safari.......................27 000 - 45 000 eur
Chrome...................27 000 - 73 000 eur
Windows Phone.....91 000 eur
Android...................91 000 eur
iOS.........................457 000 eur

The Ghost Logo

Spoločnosť Zerodium dokonca prišla aj s časovo obmedzenou ponukou, a to dvojnásobkom sumy za prelomenie ochrany operačného systému iOS - spolu tak odmena činí okolo 914-tisíc eur. Zákazníkmi tejto a iných firiem, ktoré sa zaoberajú zbieraním dier v programoch, sú jednoznačne vládne agentúry a veľké spoločnosti, ktoré sa potrebujú chrániť (banky, nadnárodné spoločnosti, spoločnosti fungujúce pomocou internetu…), ale aj také, ktorých biznis plán stojí na bezpečnosti softvéru (firmy zaoberajúce sa odhaľovaním škodlivého softvéru, samotní vývojári operačných systémov a aplikácií…).

Zdroj: iphonehacks.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read