Firma Apple zvažuje investíciu do AMOLED displejov už teraz

· 2 min read
Firma Apple zvažuje investíciu do AMOLED displejov už teraz

Podľa taiwanského portálu Focus Taiwan sa spoločnosť Apple chystá investovať do firmy AU Optronics, ktorá sa zaoberá výrobou AMOLED displejov, a urobiť z nej dodávateľa pre budúce generácie mobilných telefónov iPhone. Správy hovoria, že ak by sa taiwanská firma rozhodla finančnú podporu prijať, malo by to na ich predaje a hrubý zisk výrazne pozitívny vplyv.

Firma AU Optronics bola v minulosti jedným z dodávateľov LCD panelov pre spoločnosť Apple. Za posledné desaťročie vyvíjala AMOLED displeje a technológie na ich produkciu. Minulý rok začala dodávať svoje AMOLED panely čínskym spoločnostiam, medzi ktorými je aj firma Huawei. Len vďaka správam o finančnej injekcii už stihla na taiwanskom trhu s akciami hodnota spoločnosti AU Optronics vzrásť o 5,15 %.

The Ghost Logo

Telefóny iPhone zatiaľ používajú výlučne LCD displeje najmä z firiem Sharp a Japan Display. Koncom minulého roka sme ťa informovali, že spoločnosť Apple vo svojej tajnej továrni v Taiwane zamestnáva ľudí z firiem AU Optronics a Qualcomm, ktorí pracujú na tenších a jasnejších displejoch pre budúce generácie produktov. Zaoberať sa môžu napríklad OLED a Micro-LED technológiami.

AMOLED naproti LED displejom dokážu zobraziť väčšie množstvo farieb, lepšie kontrolovať odtiene čiernej, majú lepšie pozorovacie uhly a kratšiu odozvu, sú tiež energeticky menej náročné. K možnosti zobraziť väčšie množstvo farieb dodáme, že pri zlom vyvážení pôsobia presýteným dojmom. Nevýhodou technológie AMOLED je životnosť diód. Konkrétne diód modrej farby, pretože majú najvyššiu spotrebu energie a rýchlejšie vyhoria - práve nová funkcia v pripravovanom iOS, Night Shift, by mohla tento proces spomaliť. Spoločnosť Apple už AMOLED displeje vyskúšala vo svojich hodinkách Apple Watch a zjavne je s výsledkom spokojná.

V blízkej dobe môžme očakávať veľa pozitívnych správ týkajúcich sa budúcnosti spoločnosti Apple, pretože postupne klesajúca hodnota akcií sa bez nich nezdvihne. ;)

Zdroj: macrumors.com, zoznam.sk