Firma Apple zaplatila 2,7 miliardy dolárov spoločnosti LG za výrobnú linku vyhradenú pre OLED displeje

Firma Apple zaplatila 2,7 miliardy dolárov spoločnosti LG za výrobnú linku vyhradenú pre OLED displeje

Apple sa chce zbaviť závislosti na Samsungu, ktorý má doslova pod palcom celý trh s OLED displejmi. Jedna domnienka dokonca hovorí, že iPhone 8 bude stáť viac ako $1.100 len kvôli tomu, že bude mať OLED displej. Samsung je monopolom na tomto trhu, tak si môže diktovať ceny, ako len chce. Apple nemá na výber, musí kúpiť.

A práve toto sa snaží firma Apple zmeniť. Chce si vytvoriť vlastný reťazec dodávateľov OLED displejov. Písali sme o tom už v článku:

Apple sa chce zbaviť závislosti na Samsungu. Pracuje na vlastných OLED displejoch

alphr.com

Dnešné novinku túto skutočnosť skutočnosť podporujú.

Korea Economic Daily tvrdí, že suma, ktorú spoločnosť Apple zaplatila, je 3 milióny kórejských wonov (2.7 miliárd dolárov), čo predstavuje väčšinu odhadovaných nákladov (3,5 miliardy dolárov) na vystavanie špecializovanej výrobnej linky zameranej na výrobu OLED displejov. Táto suma pomôže spoločnosti LG začať svoju vlastnú menšiu produkciu displejov s OLED technológiu a súčasne poskytnúť Applu ich pravidelnú zásielku.

Samsung v súčasnosti ovláda trh s OLED displejmi 97% podielom. Spoločnosť sa však nechce nechať ohroziť Applom, a tak sa usiluje o ďalšie posilnenie svojej vedúcej pozície tým, že buduje najväčšiu svetovú továreň na výrobu displejov s technológiou OLED.

thenextweb.com

Zatiaľ sa však očakáva, že OLED displeje na iPhonoch 8 budú čisto od Samsungu. Plány s vlastným reťazcom dodávateľov má Apple pravdepodobne až na ďalšie produkty.


Zdroj titulnej foto: [anandtech.com](http://www.anandtech.com/show/7561/a-look-at-lg-g-flex-and-its-deformable-plastic-oled-display) **Zdroj: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2017/07/28/iphone-oled-screen-suppliers-lg-and-samsung/)**