Firma Apple najala zamestnanca, ktorý pracoval na inteligentnom elektrickom aute

Firma Apple najala zamestnanca, ktorý pracoval na inteligentnom elektrickom aute

V Silicon Valley je tajný projekt s názvom Titan (Apple auto) považovaný za verejné tajomstvo. Samotné vozidlo je stále niekoľko rokov od svojho oficiálneho odhalenia, ale už teraz množstvo ľudí na tomto projekte tvrdo pracuje. Práve to viedlo mnoho odborníkov k sledovaniu priebehu tohto projektu a k získavaniu nových informácií o ňom.

Apple už v minulosti najala množstvo automobilových odborníkov od iných výrobcov ako napríklad bývalých zamestnancov Tesla pre svoj tajný projekt. Tentoraz správa od Quartz uvádza, že spoločnosť Cupertino najnovšie zamestnala pracovníka Google menom Kurt Adelberger. Práve Adelberger bol jedným z vynálezcov systému dobíjania elektrických vozidiel, pre ktoré spoločnosť Google použila patent.

Zdroj: comedyflavors.com

V spomínanom patente sa opisuje nabíjací systém, v ktorom by nabíjacie zariadenie mohlo riadiť spojenie medzi elektrickým vozidlom a nabíjacou stanicou. To by znamenalo, že by dobíjacia stanica presne určila množstvo potrebnej energie auta a množstvo, ktoré nabíjačka má. Takisto by zariadenie malo upozorniť na nižšie ceny energie, čo by znamenalo, že ak o niekoľko hodín bude energia lacnejšia, auto sa začne nabíjať, až keď to bude finančne výhodnejšie.

Už bývalý zamestnanec Google Adelberger opustil spoločnosť, aby sa pripojil k tímu Apple ako dizajnér výrobku. Ďalšie informácie sa nepodarilo zistiť, ale vzhľadom na potvrdené informácie je jasné, že Kurt bude pracovať na projekte Titan.


Zdroj titulnej fotografie: iphonelife.com

Zdroj: iphonehacks.com