Firma Apple chce zablokovať nového smajlíka. Tento emoji sa jej nepozdáva

Spoločnosť Unicode Consortium plánuje 21. júna vypustiť novú aktualizáciu Unicode 9, ktorá bude obsahovať viacero nových emoji. Jeden z nových symbolov ale vyvolal rozhorčené reakcie zo strany Apple a Microsoftu. Obom gigantom sa nezdá, že súčasťou Unicode 9 by mal byť emoji pušky. Hovorí to správa z portálu BuzzFeed News.

Puška bola súčasťou sady venovanej Letným olympijským hrám v Riu, ktoré sa začnú začiatkom augusta. Práve streľba je jeden z olympijských športov, ktorých sa tohto roku v Riu dočkáme.

To sa ale nepozdávalo spoločnostiam Apple a Microsoft, ktoré sa proti puške postavili na meetingu Unicode Consortium. Kalifornská spoločnosť ako prvá navrhla jeho odstránenie a zároveň vyhlásila, že si nepraje, aby sa daný emoji nachádzal v jej operačnom systéme.

zdroj: 9to5mac.com

Podobným spôsobom už bol z Unicode 9 odstránený emoji znázorňujúci moderný päťboj. Ten okrem iného obsahoval aj muža strieľajúceho zo zbrane.

Najzarážajúcejšie ale je, že sa o pušku zaujíma práve spoločnosť, ktorá má vo svojich vlastných emoji pre iPady, iPhony a iPody viaceré emotikony znázorňujúce napríklad bombu, cigarety, nôž či pištole.


Zdroj titulnej foto: the-peak.ca, pngimg.com

Zdroj: buzzfeed.com

Dávid Baránek

Dávid Baránek

Zaujímam sa o Apple a všeobecne o svet technológií. Okrem pravidelného prispievania do ThinkApple píšem poviedky a venujem sa športu.
Zvolen