Firma Apple by mohla preskočiť z iPhonu 7s rovno na iPhone 8

Apple preskočí predstavenie s-kového radu iPhonu 7 v budúcom roku v prospech iPhonu 8, aspoň to tvrdí analytik Barclays Mark Moskowitz.

Moskowitz tvrdí, že iPhone, ktorý bude uvedený na trh v roku 2017, sa bude pýšiť najväčšou inováciou od iPhonu 6 a 6 Plus, ktoré boli predstavené v roku 2014. Nový smartfón by mal disponovať novým OLED displejom, bezdrôtovým nabíjaním a chýbajúcim fyzickým home buttonom. Všetky tieto novinky by mali podporiť celkový upgrade, ktorý označuje za "mega cyklus" aktualizácie.

Čo sa týka tohtoročného modelu iPhonu 7, Mark nie je až taký optimistický.

Podľa analytika bude iPhone 7 viac súčasťou "náhradného cyklu" a nedočkáme sa výrazných noviniek. Hlavným zlepšením bude pravdepodobne odstránenie konektora pre slúchadlá (v prospech inteligentných bezdrôtových EarPods). Okrem tohto vylepšenia sa vraj väčších zmien nedočkáme a pôjde len o jemné vylepšenie a upgrady komponentov.

Zdroj: ibtimes.com

Práve na základe "malého počtu" inovácií si Moskowitz myslí, že Apple predá o 1,8 percenta menej iPhonov ako tento rok. To je akosi v protiklade k tomu, čo tvrdil prednedávnom, konkrétne o 2,6-percentnom zvýšení predaja pre rok 2016.

Určite sú však tieto informácie o preskočení s-kového radu telefónov veľmi zaujímavé, hlavne v časoch, keď sa predaje iPhonu jemne spomaľujú. Len aby bolo jasné, dokonca aj o 1,8 percenta menej predaných iPhonov v roku 2016 bude stále enormný počet (okolo 227 miliónov predaných kusov).

Ak sú všetky tieto dohady pravdivé, môže sa zdať, že Apple možno cíti trochu menšiu potrebu dodržania svojho tradičného polročného cyklu upgradu svojho iPhonu. Či už boli informácie od Marka pravdivé, alebo nie, ukáže až čas, avšak aj známy Apple analytik Ming-Chi Kuo tvrdí, že v roku 2017 môžeme očakávať celosklenený iPhone namiesto obvyklej hliníkovej konštrukcie. Otázkou ostáva, či tento krok najmä s "malými" vylepšeniami pri iPhone 7 bude pre Apple úspešný.


Zdroj titulnej fotografie: pexels.com

**Zdroj: cultofmac.com**

Richard Veselényi

Richard Veselényi