Firefox Focus od Mozilly používa viac ako 1 milión z nás

· 2 min read
Firefox Focus od Mozilly používa viac ako 1 milión z nás

Mozilla sa nedávno na svojej stránke pochválila, že ich bezpečný prehliadač Firefox Focus si v Google Play stiahol už viac ako jeden milión ľudí, a to len za posledný mesiac. Čo je celkom paradox, pretože keď pred rokom uzrel svetlo sveta, tak bol dostupný len pre užívateľov iPhonu a iPadu, jednoducho, len pre iOS. Na App Store je už dostupný viac ako trištvrte roka. Avšak tam očividne až taký úspech nezožal.

Poznáte niekoho, kto tento prehliadač používa?

FindMySoft.com

Má totižto isté výhody, ktoré vám žiadny iný prehliadač neposkytne.

S týmto unikátom môžete surfovať na internete len a jedine v režime inkognito, čo znamená, že ihneď po ukončení sa automaticky vymažú všetky uložené dáta, história, heslá a cookies. Ale asi najzaujímavejšia vlastnosť tohoto browseru je, že *blokuje reklamy (čo sa nám, blogerom zase až tak nepáči). Za túto funkciu si zaslúžil veľký záujem. Taktiež blokuje meracie skripty, ale aj prvky sociálnych sietí na webových stránkach. Firefox Focus však ponúka možnosť vypnúť tieto blokovania vypnúť. Mozilla to však neodporúča, pretože prehliadač bol vyvinutý práve kvôli tejto funkcií na ochranu súkromia.

blog.mozilla.org

Firefox Focus je určený len pre mobilné mobilné telefóny, verziu pre počítač by ste hľadali len ťažko. Od klasickej mobilnej verzie Firefoxu sa v mnohom líši. Neumožňuje vám otvorenie viacerých záložiek, nepodporuje žiadne rozšírenia a má veľmi skresané možnosti v nastaveniach.

Jednoduchý, ale účinný prehliadač.

Máte ho aj vy? Ak nie, plánujete si ho stiahnuť?


Zdroj titulnej foto: [technicoid.com](http://www.technicoid.com/firefox-focusad-free-private-browser/) **Zdroj: [ubergizmo.com](http://www.ubergizmo.com/2017/07/firefox-focus-1-million-downloads/)**

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read
Apple potichu vydal iTunes s App Store
· 2 min read