Chatovanie aj bez pripojenia na internet? Áno, s aplikáciou FireChat!

· 2 min read
Chatovanie aj bez pripojenia na internet? Áno, s aplikáciou FireChat!

Všetci pravdepodobne poznáme viacero aplikácií určených na chatovanie. Ich počet stále narastá, no máloktorá sa uchytí. Autorom z vývojárskeho štúdia Open Garden sa to podarilo. Ich appka je však iná ako všetky ostatné. Na písanie s priateľmi nepotrebujete internet ani kredit v telefóne. Predstavujeme vám FireChat.

Ako je to možné?

FireChat nepotrebuje na svoj chod pripojenie k internetu a dokonca ani signál. S ostatnými užívateľmi sa spája len pomocou technológie Bluetooth alebo WiFi hotspotu. To samozrejme nie je nič svetoborné a v prípade, že by sa spojili len dvaja ľudia, nemohli by byť od seba vzdialení príliš ďaleko. Pokiaľ je však vo vašom okolí viac užívateľov tejto aplikácie, je možné posielať správy aj cez nich, čím sa vytvorí väčšia sieť, ktorú môžu využívať všetci majitelia appky v dosahu.

Vďaka tomu sa stala aplikácia veľmi obľúbenou najmä na veľkých akciách, kde je veľa ľudí a vy sa často potrebujete dohadovať cez telefón s priateľmi, s ktorými ste tam prišli. Taktiež ju však využijú ľudia, ktorí idú niekam do prírody, kde nie je signál.

Zaujímavý nápad, ktorý sa uchytil

Pôvodný zámer aplikácie bol spojiť ľudí na verejných miestach ako sú MHD, nákupné centrá alebo koncerty. Doteraz fungovala appka len na základe chatovacích miestností, kde ste si mohli popísať s neznámymi ľuďmi, ktorí sa nachádzajú vo vašom okolí a v mobile majú aplikáciu FireChat. Ľudia si to veľmi obľúbili, pretože nudnú cestu autobusom dokázal FireChat dobre spríjemniť aj bez pripojenia na internet.

Až s novou aktualizáciou, ktorá vyšla pred pár dňami, sa otvorili užívateľom nové možnosti. Autori do aplikácie pridali možnosť posielať súkromné správy medzi priateľmi, takže vaše správy už viac nemusí vidieť každý, kto sa nachádza v chatovacej miestnosti.

FireChat je skrátka perfektný nápad, ktorý otvára nové možnosti v svete chatovania. Pokiaľ by sa aplikácia rozšírila aj na našom území, ľuďom na rôznych akciách by opadli problémy s komunikáciou. Pokiaľ sa stratíte partií, s ktorou ste prišli, nemusíte si míňať kredit na SMS, ani zapínať mobilné dáta. Stačí keď spustíte FireChat a napíšete kamarátom.

Názov: FireChat
Jazyk: Anglický
Autor: Open Garden
Kompatibilita: iOS 7.0 a vyššie
Cena: zadarmo
Stiahnuť z App Store