iOS

Find My iPhone nevie správne lokalizovať iPhone

· 1 min read
Find My iPhone nevie správne lokalizovať iPhone

V Atlante je dom, do ktorého často odkazuje aplikácia Find My iPhone ľudí, ktorým sa stratil ich milovaný telefón. Používatelia operačného systému Android sú k tomuto domu odkazovaní tiež. Obyvatelia domu, Christina Lee a Michael Saba, musia často čeliť nahnevaným zákazníkom firmy Apple, rovnako ako polícii. Žiadne mobilné telefóny, okrem ich vlastných, sa však v dome nenachádzajú.

Sklamaným návštevníkom vždy hovoria:

Je nám ľúto, že ste museli pricestovať. Stáva sa to často…

Takéto návštevy mávajú od nasťahovania sa - už počas prvého mesiaca na ich dvere prišiel zaklopať nejaký bezradný človek v nádeji, že jeho telefón je nadosah. Niektoré mesiace sú pokojnejšie, v iné majú aj zo štyroch návštevníkov. Volajú na ich pevnú linku v hocijakú dobu, či je ráno, poludnie, večer, alebo noc. Niekedy zaklope aj polícia, ktorá sa pomocou lokalizačného softvéru v telefónoch snaží vypátrať zlodejov.

The Ghost Logo

Najviac sa obávam toho, že raz nás príde kvôli tomuto navštíviť niekto nebezpečný alebo násilnícky. Ak alebo keď sa to stane, obávam sa, že naše zdvorilé vysvetľovanie nebude mať veľký úspech.

Spoločnosti predávajúce telefóny a vývojári operačných systémov boli touto správou zaskočení a nedokázali nijako pomôcť. Ani operátori sa nedokázali vyjadriť. Christina a Michael zvažujú, že podajú sťažnosť u svojho senátora a u FCC (Spolková komunikačná komisia).

Zdroj: iphonehacks.com