Film Steve Jobs je najhorším filmom roka 2015

· 1 min read
Film Steve Jobs je najhorším filmom roka 2015

Jeden z najprekvapivejších filmových prepadákov roka 2015 bola snímka Steve Jobs od Aarona Sorkina a Dannyho Boylea. Tento film to nedotiahol ani tam, kam to dotiahlo sfilmovanie Jobsovho života z roku 2013, v hlavnej úlohe s Ashtonom Kutcherom. A niežeby to Ashton ako Jobs dotiahol ďaleko.

Nedávno film dostal ďalšie “ocenenie”, ktoré len spečatilo jeho potupný osud. V rámci portálu Rex Reed ho vybraní filmoví kritici označili za vôbec najhorší film tohto roka.Posudok z webu Red Reed znie:

“Ak máte záujem o plnohodnotný príbeh Steva Jobsa, technologického nerda, ktorý zasvätil svoj život digitálnej revolúcii, prepletanej samodeštrukciou, potom sa držte ďalej od tohto studeného, nepochopiteľného filmu, skráťme-tieto-táraniny-a-prejdime-k veci, s názvom Steve Jobs.”

Spočiatku mal film skvelé hodnotenie, no hneď ako sa dostal medzi ľudí, a najmä tých, ktorí Steva poznali, hodnotenie išlo do mínusových hodnôt. Dokonca ho v niektorých kinách prestali premietať predčasne, takže ani zárobok neprinesie úsmev na tvár jeho tvorcom.

Napriek všetkému má táto snímka 4 nominácie na Zlatý glóbus a je pravdepodobné, že uchytí aj pár Oscarových nominácií.

Moje osobné hodnotenie? Nuž, film som doposiaľ nevidel, no pokiaľ vám môžem odporúčať naozaj kvalitný film, resp. dokument zo života Steva Jobsa, jednoznačne vravím: Steve Jobs: The Man in the Machine. Dokument je veľmi zaujímavo točený a je doplnený o skutočné výpovede skutočných ľudí, ktorí Steva poznali. V dokumente sa objavujú momenty, pri ktorých som mal slzy na krajíčku, no vystriedali ich momenty hrdosti, že som používateľ produktov spoločnosti Apple.

zdroj: cultofmac.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read