Všetko, čo zatiaľ vieme o filme Steve Jobs (2015)

· 2 min read
Všetko, čo zatiaľ vieme o filme Steve Jobs (2015)

Len pár týždňov po smrti Steva Jobsa, presnejšie 24.októbra 2011, vyšiel v Amerike best-seller od amerického spisovateľa Waltera Isaacsona, mapujúci život muža, ktorý stojí za vznikom najhodnotnejšej značky sveta. Kniha je mozaikou rozhovorov so samotným Jobsom, ale aj jeho rodinou, zamestnancami, kolegami, spolužiakmi, priateľmi i nepriateľmi. Len málo biografií je tak podrobných a hĺbavých ako táto. Jej objekt si zvýšenú pozornosť, koniec koncov, nepochybne zaslúži.

Nakoľko bolo jasné, že kniha bude za daných tragických okolností obrovským hitom, kúpila spoločnosť Sony práva na jej sfilmovanie ešte pred spustením predaja. Od prvých okamihov tvorby tohto snímku, sú s nim spojené zvučné mená. Scenár k nemu napísal Aaron Sorkin (Sociálna sieť) a režijná taktovka pripadla Dannymu Boyle (Milionár z chatrče).

Hereckú zložku tvoria takisto výrazné osobnosti filmu: Kate Winslet (Titanic, Núdzový východ, Predčítač,...), Seth Rogen (Interview), Jeff Daniels (Vytie) a hlavnej, najveľkolepejšej postavy sa zhostil Michael Fassbender, ktorý bol v roku 2014 nominovaný na Zlatý glóbus a Oscara za vedľajšiu rolu vo filme 12 rokov otrokom a dva roky pred tým, v kategórii herec v hlavnej úlohe za film Hanba, kedy sa mu však nomináciu tiež nepodarilo premeniť na výhru. Snáď slávnu akadémiu očarí svojou postavou v pripravovanej biografii a nedopadne ako navždy neocenený Leonardo.
Premiéra filmu je plánovaná na 9. október 2015. Zrejme viete, že nejde o prvý film zameraný na život Steva Jobsa. Na ten sa zameral už snímok The pirates of Silicon Valley z roku 1999. O smutný motív Stevovho predčasného odchodu bol doplnený až film Jobs s Ashtonom Kutcherom. Dva roky po ňom prichádza ďalší ambiciózny počin s hviezdnym tvorcovským tímom a hereckým obsadením. Snáď film nesklame a zloží patričný hold géniovi stojacemu za spoločnosťou s nahryznutým jablkom.
OFICIÁLNY TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=aEr6K1bwIVs

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read