FBI má nástroj na odomykanie iPhonov, má to však háčik

· 2 min read
FBI má nástroj na odomykanie iPhonov, má to však háčik

Kauza medzi FBI a Apple je už sčasti za nami, no otriasla celým svetom. Firma Apple nechcela sprístupniť iPhone FBI, federálni pracovníci sa zas usilovali o úspech. Hra na mačku a myš sa napokon skončila, a to "výhrou" FBI.

Čítaj tiež: Boj FBI s Apple je zatiaľ odložený

Ako sme už ale spomínali, prípad ešte nie je úplne zatvorený, čomu nasvedčuje aj fakt, že FBI sa podarilo získať nástroj na odomykanie iPhonov. Nie je ale jasné, za akú sumu tento program nadobudli, ani to, či budú dáta, ktoré získajú, plne použiteľné.

Zdroj: theguardian.com

Má to však ďalší háčik. Tento program je určený iba na odomknutie iPhonov typu 5C, ktorý beží na iOS 9, čo poteší mnohých používateľov.

Okruh ľudí teda naozaj nie je veľký a vyzerá to tak, že program bol kúpený za účelom dešifrovania iba jedného iPhonu, kvôli ktorému celá kauza vznikla. Majitelia iPhonov 5S a novších sú tak s najväčšou pravdepodobnosťou v bezpečí.

Zdroj: technewstoday.com

Je teraz na FBI, ako s týmto nástrojom bude narábať a či vôbec povie Apple, ako funguje, aby bola spoločnosť schopná túto "dieru" v systéme zaplátať.

"Môžeme povedať Apple, kde je chyba, firma ju opraví a sme tam, kde sme boli. Možno tak urobíme, no rozhodnutie ešte nepadlo."

Karta sa obrátila a FBI je teraz tá strana, ktorá môže niečo dať Apple. Iba čas ukáže, ako sa títo účastníci zachovajú, a celá kauza sa definitívne ukončí.

Zdroj titulnej foto: gannett-cdn.com
Zdroj: iclarified.com