VIDEO: Falošné predajne Apple sú také reálne, že tomu veria aj zamestnanci

Po prezretí vrchného obrázka by si asi každý povedal, že ide o Apple Store alebo prinajmenšom o nejakú autorizovanú predajňu Apple. Pravda je však niekde úplne inde, ide totiž o obchod, s ktorým nemá Apple nič spoločné. Až na to, že sa v ňom bez dovolenia predávajú Apple produkty a že po vstupe doň môže neskúsený zákazník nadobudnúť pocit, že skutočne navštívil Apple Store.

Aj napriek tomu, že Apple má v Shenzhene v Číne iba 1 Apple Store a 5 premium resselerov, tak sa to tam hmýri obchodmi, ktoré sú takmer totožné so skutočnými Apple predajňami. Väčšina z nich taktiež predáva originálne Apple produkty a príslušenstvo. Sú od prvej chvíle zostavované tak, aby mal zákazník pocit, že predajňu schválil sám Tim Cook.

Všetko zachádza tak ďaleko, že dokonca aj zamestnanci, ktorí v týchto obchodoch pracujú, majú oblečenie totožné so zamestnancami v oficiálnych obchodoch kalifornského giganta. Často si dokonca myslia, že ich zamestnáva Apple, a veria tomu celý svoj život.

Ako môžete vidieť, Čína je skutočne krajina neobmedzených možností a šialených falzifikátov. My sme však aj napriek tomu našli oproti originálom pár rozdielov. V prvom rade to je fakt, že sú všetky produkty nejakým spôsobom pripevnené k stolom, čo by sa v predajniach Apple nemohlo stať. Taktiež životný priestor je v týchto obchodoch výrazne menší. Nečudo, keď sa ich do jedného mesta muselo zmestiť viac ako 30.

Zaujal ťa tento článok? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi!

Marián Novikmec

Marián Novikmec

Mám rád technológie, autá, cestovanie a všetky také tie basic neresti života ktoré každý rádoby-influencer majúci viac ako 500 followerov na Instagrame. Stovky storíčiek ale nepridávam, zatiaľ.
Vranov nad Topľou