Facebooková funkcia živého prenosu je už dostupná v 30 krajinách

· 1 min read
Facebooková funkcia živého prenosu je už dostupná v 30 krajinách

Posledný mesiac Facebook oznámil, že plánuje rozšíriť funkciu živého prenosu po celom svete. Pomaly sa rozširuje a momentálne je už dostupná v 30 krajinách. Žiaľ, táto možnosť ešte nie je dostupná pre všetkých.

Facebook pôvodne testoval danú funkciu s celebritami, aby sa spojili so svojimi fanúšikmi. Je to výborný spôsob, ako byť v kontakte s obľúbenými spevákmi, hercami a so známymi osobnosťami. Facebook Live sa stáva dostupným aj pre obyčajných ľudí bez potreby overeného profilu.

Podľa štatistík ľudia pozerajú videá až trikrát dlhšie pri živom prenose, ako keď ide o záznam. Taktiež viac ako 50 percent ľudí pozerá livestreamy zo zariadení s Androidom. Pravdepodobne tento týždeň Facebook vytvorí update pre používateľov Androidu, aby mali možnosť využiť túto funkciu aj oni, začínajúc v Spojených štátoch a časom aj v ďalších krajinách.

Zatiaľ nie je presne určené, v ktorých krajinách je služba dostupná. Ak chceš zistiť, či je Facebook Live dostupný aj pre teba, otvor si FB aplikáciu a začni písať nový status, ak je dostupná, uvidíš ikonku Live Video.

Zdroj: wired.com


Zdroj titulnej foto: mashable.com
Zdroj: idownloadblog.com