Facebook vyplatí 10 000 $ iba 10-ročnému chlapcovi, ktorý hekol Instagram!

Facebook vyplatí 10 000 $ iba 10-ročnému chlapcovi, ktorý hekol Instagram!

10-ročný chlapec so šialenými hekerskými schopnosťami si od Facebooku vyslúžil 10 000 $ za odhalenie závažnej chyby v aplikácii Instagram.

Chlapec žijúci v Helsinkách, ktorý si podľa pravidiel Facebooku nemôže založiť účet na najväčšej sociálnej sieti ešte najbližšie tri roky, zistil, ako heknúť Instagram. Mladý heker totižto odhalil, ako zmeniť kód na serveroch Instagramu, čím dostal prístup k odstraňovaniu komentárov ľubovoľného účtu.

Zdroj: marketingland.com

Bol by som schopný eliminovať kohokoľvek, dokonca aj Justina Biebera,“ povedal chlapec Jani pre fínske noviny Iltalehti. Všetko to dokázal Instagramu na jeho testovacom účte, kde bol schopný vymazávať komentáre.

Celý problém odhalil mladučký heker. Spočíval v tom, že súkromne rozhranie pre programovanie aplikácií (kód umožňujúci vonkajší prístup) nekontroloval riadne osobu, ktorá mazala komentáre.

Jani odhalil chybu na začiatku tohto roka, pričom Facebook potvrdil, že chyba bola odstránená a opravená začiatkom februára. Janiho „výhra“ v podobe 10 000 $ z neho robí najmladšieho hekera, ktorý dostal takúto odmenu od Facebooku. Tento pomyselný titul doteraz držal 13-ročný chlapec.

Zdroj: fastcompany.com

Jani plánuje získaný balík peňazí minúť na nový bicykel, futbalové príslušenstvo a nové počítače pre jeho bratov.

Od spustenia Facebooku v roku 2011 spoločnosť vyplatila viac ako 4,3 milióna dolárov na viac ako 800 výskumných pracovníkov po celom svete ako súčasť programu, ktorý odmeňuje tých, ktorí nájdu a ohlásia legitímne bezpečnostné riziká vo svojich produktoch.


Zdroj titulnej fotografie: title

Zdroj: cultofandroid.com