Facebook podporuje živé fotografie. Má to však háčik...

· 1 min read
Facebook podporuje živé fotografie. Má to však háčik...

Najväčšia sociálna sieť najnovšie pridáva do svojej iOS aplikácie novú zaujímavú funkciu - podporu živých fotografií vytvorených pomocou iPhonu 6S alebo 6S Plus. Ide o krátke pohyblivé obrázky známe ako "live photos". Facebook tak spravil podľa vzoru sociálnej siete tumblr, ktorá pridala túto funkciu už pred niekoľkými týždňami.

Bohužiaľ, podpora je obmedzená len na užívateľov iOS aplikácie. To znamená, že ak nahráš svoju live fotografiu, uvidia ju len tvoji priatelia s iOS appkou. Ľudia prezerajúci si Facebook cez Android alebo počítač majú smolu. Pozitívum je ale aspoň to, že živé fotky sa nezobrazia len na iPhonoch 6S a 6S Plus, ktoré ich oficiálne podporujú, ale na všetkých zariadeniach s iOS 9. To znamená, že ak máš iPhone 4S alebo novší a pravidelne ho aktualizuješ, čoskoro sa možno tvoja nástenka zaplní živými fotografiami.

Pokiaľ budeš chcieť pridať vlastnú živú fotografiu, stačí ju "uploadnuť" ako klasickú fotografiu. Aby bola fotografia úplná, skontroluj pravý dolný roh, kde by sa mala zobraziť hláška "Live". Živá fotka sa následne nahrá a tvojim priateľom sa zobrazí ako statický obrázok. V prípade, že majú iOS 9, stačí, keď nad ňou podržia prst a uvidia pohyb.

Doplníme len, že Facebook nedávno vydal aktualizáciu, ktorá podporuje 3D Touch. Prispôsobuje sa teda užívateľom nových iPhonov 6S a 6S Plus najviac, ako to len ide. Čo na to hovoríš ty? Tešíš sa, kedy budeš mať nástenku plnú živých fotografií?