Facebook núti svojich zamestnancov prejsť z iPhonu na Android

· 1 min read
Facebook núti svojich zamestnancov prejsť z iPhonu na Android

Riaditeľ výroby Chris Cox bude trvať na tom, aby časť jeho tímu opustila iPhony a prešla na niektorý z konkurenčných telefónov Android. Nie je to preto, že by mal Cox nejaký problém s kalifornskou spoločnosťou. Snaží sa len viac priblížiť k používateľom Facebooku.

"Ľudia, ktorí sami rozhodujú, aký telefón si vyberú, často preferujú iPhone," vysvetlil svoje konanie Cox. "Naši zamestnanci si musia vyskúšať Facebook s takými podmienkami, aké má v súčasnosti väčšina používateľov."

Aj napriek tomu, že iPhone patrí k najobľúbenejším smartfónom a prechádza naň stále viac užívateľov, až 82,8 % ľudí vlastní telefón s Androidom. Je preto pochopiteľné, prečo sa k nim chce najväčšia sociálna sieť viac priblížiť.

Takýto netradičný krok zo strany Facebooku nie je rozhodne ničím novým. Spoločnosť prišla len minulý týždeň s takzvaným "2G utorkom". Každý zamestnanec Facebooku môže využívať ich aplikáciu na spomalenom 2G internete počas jednej hodiny. Hlavným cieľom je, aby zamestnanci zažívali, aké to je používať sociálnu sieť s pomalým pripojením a priblížili sa podmienkam ľudí v krajinách tretieho sveta. Na spomalenom internete tiež dokážu jednoduchšie odhaliť rezervy.

Facebook iPhone

2G utorok je pre zamestnancov dobrovoľný. V aplikácii sa im ukáže okno, či chcú Facebook využívať na pomalšej sieti, a je len na nich, ako sa rozhodnú. Prechod na Android telefóny však neovplyvnia. Vybraní zamestnanci tak nebudú mať na výber. Čo si o tomto myslíte vy? Boli by ste sa ochotní vzdať svojho iPhonu len kvôli zamestnaniu?

zdroj: http://www.wired.com/

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read