pay

Facebook Messenger pre iOS získal novú funkciu - posielanie peňazí

· 1 min read
Facebook Messenger pre iOS získal novú funkciu - posielanie peňazí

Facebook dnes oznámil, že spustil pre iOS Facebook Messenger novú funkciu - prevody peňazí. Teraz je možné posielať a prijímať peniaze priamo v rámci aplikácie, čím Facebook začal súťažiť s ostatnými hráčmi na poli posielania peňazí, ako je Venmo alebo Paypal.

The Ghost Logo

Nová funkcia na posielanie peňazí je zdarma. Odoslanie platby pre priateľa je možné vykonať kliknutím na ikonu doláru, ktorá sa nachádza na hornej časti klávesnice, hneď vedľa nálepiek, alebo možností vložiť fotografiu. Po kliknutí na ikonu doláru zadajte čiastku a kliknite na “pay” alebo “zaplatiť” v hornom pracom rohu aplikácie, čím aktivujeme prvé menu na zadanie debetnej alebo kreditnej karty. Podporované sú zatiaľ VISA alebo MasterCard.

Prijem peňazí zrealizujeme tak, že si otvoríme konverzáciu s priateľom, ktorý peniaze poslal, a taktiež pridáme debetnú alebo kreditnú kartu, na ktorú peniaze poputujú. Peniaze sú prevedené okamžite po tom, čo boli prevedené cez aplikáciu, no môže trvať 1-3 pracovné dni, kým ich budete mať reálne k dispozícii. Facebook tvrdí, že na ochranu svojich platobných systémov používa niekoľkonásobnú ochranu skrz software a hardware. Aplikácia môže byť taktiež zabezpečená cez Touch ID. Momentálne možnosť posielať peniaze funguje iba v USA.

zdroj: MacRumors.com